Dzień Miku w Warszawie

W imieniu organizatorów chciałabym was wszystkich zaprosić na dzień tematyczny poświęcony ulubienicy całego fandomu, Hatsune Miku. 

Dzień Miku, bo tak to wydarzenie się nazywa, wzięło swoją nazwę od połączenia cyfr 3 i 9, które po japońsku możemy przeczytać jako miku, lub san-kyu  co po angielsku ma znaczenie „Miku’s Giving Day” albo po prostu imieniny Miku.

Z tej okazji w kawiarni podWieczorki poRanki przy ulicy Bagatela 11 (obok Pl. Unii Lubelskiej) w Warszawie odbędzie się spotkanie fanów turkusowej panny i jej przyjaciół.

Organizatorzy przygotowali specjalne menu, a w nim „Miku-babeczki” oraz „Miku-kawa”. W planie atrakcji odbędą się także konkursy z drobnymi nagrodami od Komikslandii. Dla fanów gry Project Diva przygotowany będzie turniej. Kolejną opcją otrzymania nagrody jest możliwość przyjścia w przebraniu za swoją ulubioną postać VOCALOID oraz zrobienia sobie zdjęcia z organizatorami. Ponadto będzie można zrobić swoją własną Miku z koralików HAMA.

Także zapraszam serdecznie do świętowania tego wydarzenia przez cały dzień, w środę 9 marca. Więcej szczegółów możecie znaleźć w wydarzeniu.

 

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+