Wpis powitalny

Dzisiejszego dnia powołaliśmy do życia bloga MikuWorld.pl. Wypadałoby się zatem przywitać, czyż nie?

MikuWorld to blog poświęcony szeroko pojętemu fandomowi Vocaloidów. Zamieszczać tu będziemy przeróżne wpisy – aktualności dotyczące nowych albumów, PV-ek czy figurek, tłumaczenia piosenek, recenzje, oraz artykuły poświęcone kompozytorom (postaramy się przybliżyć twórczość zarówno tych najpopularniejszych, jak i mniej znanych). Od czasu do czasu zapewne uraczymy Was także tekstami na temat UTAUloidów i Utaite, lecz będą one stanowić mniejszość.

Blog obecnie prowadzony jest przez dwie osoby: Kyuo oraz Senketsu. Poniżej postaramy się pokrótce przedstawić.

Kyuo:

Jestem Kyuo i Vocaloidy oczarowały mnie w roku 2011. Chociaż wtedy nie zagłębiłam się zbytnio w ten świat i odstawiłam go na bok, czasami nucąc pod nosem Kokoro wykonywane przez Kagamine Rin. Wróciłam tutaj jednak kilka lat później zakochując się w postaci Hatsune Miku. Dziś moja lista cudownych vocaloidowych albumów powiększa się z dnia na dzień. Oprócz Miku słucham też Megurine Luki, Aoki Lapis, Kasane Teto, Yuzuki Yukari, GUMI i czasem IA. Mam kilku twórców, których muzykę szczególnie sobie cenię i mogę śmiało powiedzieć, że ich utwory dużo namieszały w moim życiu. Są to wowaka, Kikuo, Aura Qualic oraz Hiroyuki ODA. Jestem też wielką fanką ilustratorki oraz wokalistki しーく współpracującej z Kikuo. Oprócz odnajdywania wspaniałej vocaloidowej muzyki rysuję, fotografuję, kolekcjonuję lalki, czasami marnuję też czas na anime i gry.

Senketsu:

Moja przygoda z barwnym światem Vocaloidów rozpoczęła się w pierwszej połowie 2013 roku. Pewnego leniwego dnia znalazłem na YouTubie nagranie z koncertu Miku i spółki. Zrobiło ono na mnie wielkie wrażenie i postanowiłem się dowiedzieć więcej o Vocaloidach. Sukcesywnie zapoznawałem się z biblioteką vocaloidowych utworów i obecnie bardzo rzadko słucham innej muzyki. Pałam wielką miłością do Hatsune Miku. Pozostałe Voca- i UTAUloidy, których chętnie słucham to: Megurine Luka, IA, MAYU, SeeU, GUMI, Kasane Teto, Sora Denatsu oraz Namine Ritsu. Nie przepadam za bliźniakami Kagamine, Meiko i – ogólnie -męskimi Vocaloidami. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass i dubstep. Nie pogardzę także muzyką klasyczną, a zwłaszcza pianistycznymi kompozycjami.  Poza słuchaniem wirtualnych muzyków wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

To byłoby na tyle z naszej strony – do zobaczenia w kolejnych wpisach! Mamy nadzieję, że będziecie je chętnie czytać :)

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+