Największe wpadki w vocaloidowym fandomie

No cóż… Pragnąłbym wam przedstawić ranking… TOP 15 VOCALOIDOWYCH WPADEK NA PRZESTRZENI DZIEJÓW! Oczywiście nie będę pisał o czymś takim jak Vocalina, która wciąż nie wyszła i trzeba płacić za wersję Beta (takie głosy jak VORA i Khylin), Projekt Meaw, który zaginął w akcji- raczej z Vocaloidami to one nie mają za dużo wspólnego. Przetrawionych informacji o niewydanych projektach japońskiej Luo czy angielskiej SeeU też nie wspomnę, bo już każdy powinien w główce się z nimi pogodzić – to tylko niewydane projekty, tak samo ja mandaryńska Miku czy francuska Macne Nana 😉

ZACZYNAMY! Oto mój prywatny ranking TOP 15 VOCALOIDOWYCH WPADEK!

No. 15
SeeU

Tutaj wpadkę popełniła raczej jej Voicerka- Kim Dahee, która poszła siedzieć za groźby karalne i przez nią SeeU została wycofana ze sprzedaży.

No. 14
Mew

Dlaczego wpadka? No cóż. Ma tabuny użytkowników, c’nie? Przez całe v3 zebrała rzeszę fanów i raczej… tylko fanów. Wciąż jest jednym z najrzadziej używanych Vocaloidów. Szkoda, bo nic jej nie brakuje, a wręcz wyróżnia się na tyle innych swoim dorosłym głosem.

No. 13
v4 flower, SF-A2 miki

Zastanawiam się jak będzie stał komercyjnie głos, który niby jest nagrany jeszcze raz pod standardy nowego silnika, z dodaną opcją growlu i w ogóle… Ale on nic a nic się nie różni od oryginalnego vb na v3/v2!! (poza designem xD)

No. 12
Zhanyin Lorra i Yuezheng Ling

Wiecie dlaczego te panie nie wyszły na v4? Bo się Chinole z Japonią się o cośtam pokłóciły i powiedzieli, że nie będą płacić za licencję na kolejny silnik Japońskiemu gigantowi :p I tak oto mamy dwa vb na v3, kiedy już v4 zdążyło się na dobre rozszaleć… Pomińmy to, że Lingu chwilę po wydaniu jej głosu na v4 została ogłoszona jako projekt do aktualizacji <3

No. 11
Gackpoid v4

Głosy z silnika v3 z dodaną opcją growlu? Growlujący szeptem Gakupo? SEEEERIO!?

No. 10
REVIVOS

Dlaczego wciskam tutaj niewydany projekt od Voctro Labs? No bo narobił ten oto program szumu, że ukazany głos ma zostać Vocaloidem :p Pomimo braku oficjalnych informacji potwierdzających to, że jest to właśnie głos na silnik Vocaloida, to znamienita cześć fandomu myślała o tym, że VL cośtam szykuje angielskiego na v4 z całkiem niezłą jakością… Pozostało nam tylko niezrozumienie, ponieważ do końca nie wiadomo nawet jak ten program ma działać i po co on w ogóle!

No. 09
ZOLA PROJECT

Wydać trzy fajne, męskie głosy wybrane spośród CZTERDZIESTU nagranych, do tego dodać artystyczny i ogólnie w niepodobającym się stylu desing, płacić kasę artystom by dorobili im kolejne, alternatywne design’y, jeszcze wydać płytę tych oto głosów, której głównymi postaciami są nieznani voicerzy nadmienionych Vocaloidów… No i jeszcze dochodzi do tego cała rzesza userów chłopaków! Oj Yamaha… Chyba coś Ci nie wyszło tym razem 😉

No. 08
anon i kanon

Jak już mamy Yamahę na warsztacie… POWIEDZCIE MI JAKIM IDIOTĄ TRZEBA BYĆ, BY DAĆ WYKRAŚĆ PRZECIĘTNEMU HAKEROWI SWÓJ JESZCZE NIEZAPOWIEDZIANY PROJEKT!? (dziewczyny chyba przez to mają się jeszcze gorzej niż chłopacy, a są cudowne w każdym calu!)

No. 07
Anonimowy chłopięcy głos od anonimowej firmy z przewidzianym wydaniem na lato 2012

Nic dodać nic ująć, ale takie dane na serio podała kiedyś Yamaha xD Dosyć szybko się ich pozbyto z oficjalnych stron, ale na Wiki jeszcze jakieś zapiski na ten temat są XD

No. 06
Rana

Vocaloid wydany z jakimśtam magazynem… Powie mi ktoś jak ja ją będę w stanie zdobyć chociażby za trzy lata? Skąd ja wytrzasnę ten magazyn?

No. 05
IA i ONE

Kto jest na tyle inteligentny, by dwa ‚siostrzane’ głosy wydawać na dwa różne silniki? Oczywiście, że 1st Place 😀 Po ludzku wiedzą jak z człowieka zedrzeć kasę… Ja osobiście mam bardzo duży niesmak do tego. Nie dosyć, że po wyjściu IA ROCKS nie można zaopatrzeć się w pojedynczą kopię standardowego vb IA (albo kupi się IA ROCKS, albo dwa VB na raz) to jeszcze ONE wydana na drugi silnik. Jeśli ktoś jest jej fanem i ma kasę, to nie będzie mu przeszkadzało, że musi kupić kolejny silnik, ale jeśli ktoś nie ma tej kasy?

No. 04
Big Al i Merli

Co jest jeszcze większą wpadką niż beznadziejny marketing i zdzierania kasy? To, co łączy tą dwójkę! A co łączy tą dwójkę? REKORDOWE OPÓŹNIENIE W WYDANIU! Na Big Ala trzeba było czekać niemalże trzy lata, a na Merli około dwóch 😀

TOP THREE!!

No. 03
Ring Suzune

Wszyscy znają tą panią, c’nie? Najpierw ktośtam sobie ubzdurał, że jest to angielska Miku (i co smutniejsze, to na serio sporo osób w to wierzyło!) W końcu po wielu, wielu próbach dowiedzenia się czegoś od Yamahy, została uznana ona za prywatnego Vocaloida, a jej projekt za porzucony… Tylko jej Voicebank gdzieś jest! Jestem pewien, że da się włamać na jakiś komputer i go odzyskać ;> Trzeba byłoby zacząć od użytkowników, którzy dostali jej kopię, albo od firmy, która miała zająć się jej wydaniem… Tylko zaraz… Dlaczego wchodząc na stronę VocaNext, okazuje się, że jest to domena sex-telefonu?

No. 02
Chika

Bylejaka postać, bylejaki głos, bylejaka Voicerka (z całym szacunkiem, ale jest beznadziejna xD) I DO TEGO TONA UDZIWNIEŃ ZWIĄZANYCH Z TECHNICZNYMI SPRAWAMI GŁOSU! No ludzie… Na co to, skoro  ona w ogóle nie ma brzmienia? Jedyną rzeczą, która ją broni jest to, że ten jej ‚doskonały Voicebank’ to v3, które jedną nogą stoi już w v4 😉

No. 01
Megurine Luka V4x

Coś dodać? Coś ująć? Chyba nie trzeba 😀

 

____________________________________________
Cały artykuł opisuje subiektywne odczucia autora i nie musi zgadzać się z punktem widzenia czytelnika.

Kin.

YO! Kin, czyli początkujący wokalista, kompozytor (jak będzie mnie stać, to kiedyś wydam coś Vocaloidowego ;) ), model, potencjalny nauczyciel języka angielskiego i oczywiście Vocaloidowy Otaku. Jeśli chodzi o Vcld i cały fandom, to specjalizuję się w marketingu i ze względu na moje muzyczne wykształcenie mam bardzo dużą wiedzę, jeśli chodzi o głosy same w sobie. Jak narazie moje serce od początku do końca skradli- Iroha Nekomura, Piko Uatatne, Mew, galaco, Sonika, Tonio i Ruby :D Obok nich Tone Rion, kokone, anon i kanon, chłopcy z ZOLA Project, Bruno i Lily. Pomagam Anie/Renie przy prowadzeniu jej fp 'The World of Vocaloid' i sam kiedyś pisałem swój blog... Jak do niego wrócę, to wam powiem ;)

Podobne wpisy:

1 odpowiedź

  1. Namae pisze:

    Przepraszam, ale nie doczytałam tego artykułu do końca i przerwałam na samym początku o.o
    O ile podoba mi się sam pomysł, to treść rani oczy i przypomina mi prowadzone przez 11-letnie dziewczynki blogi na Onecie w 2009 roku (kiedy królowała Emo-Martynka i Luntek), a nie trochę poważniejszą stronę o Vocaloidach. Myślę, że można sobie czasem pozwolić na emotkę czy jakieś wstawki, ale totalnie nie rozumiem tego wstępu do admina (to chyba prywatna sprawa?), emotikon w praktycznie każdym akapicie i tego… „c’nie”. O zgrozo, to w tym momencie porzuciłam ten „artykuł”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+