Joanna – pierwszy polskojęzyczny Vocaloid oficjalnie zapowiedziany!

Aż ciężko uwierzyć, ale w sieci pojawiła się niesamowita informacja – Yamaha ogłosiła światu, że pracuje nad nowym Vocaloidem. I to nie byle jakim, bo śpiewającym po Polsku! Poznajcie Joannę!

Polski będzie szóstym (po japońskim, angielskim, koreańskim, hiszpańskim i chińskim) językiem użytym w oprogramowaniu VOCALOID! Yamaha Poland jak bicz z jasnego nieba poinformowała o tym, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy jej nowe dziecko – polskojęzyczną Joannę, której demo już zostało przedstawione i brzmi świetnie!

12899978_259308327740057_1120791065_n

Joanna skorzysta z silnika VOCALOID4 i otrzyma aż pięć voicebanków – Wiosna, Lato, Jesień, Zima (pisane po polsku) i Standard. Jej dawczynią głosu ma zostać Cleo, która wraz z Donatanem zasłynęła z przeboju My Słowianie. No właśnie – Donatan. Ten producent został poproszony o skomponowanie utworu demonstracyjnego dla Joanny i możecie go odsłuchać klikając w ten link:

DonatanP feat. Joanna – Jak Dwa Żubry (Link do odsłuchania)

Premiera Joanny została zapowiedziana na „jesień 2016”. Dokładniejszą datę poznamy w późniejszym czasie. Będzie dystrybuowana zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym (w tym w Japonii!). Jej wygląd także zostanie przedstawiony w późniejszym czasie

Mam nadzieję, że gdy wreszcie Joanna trafi do sprzedaży, spora część z Was postanowi wspomóc Yamahę i nabyć swój egzemplarz :)

 

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

9 odpowiedzi

 1. キツー pisze:

  PRIMA APRYLLIS :3

 2. A - yo pisze:

  To jest żart, prawda?

 3. Pjo pisze:

  KC WAS XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 4. Anime☆Princess pisze:

  To jest żart, czy naprawdę Polska będzie mieć własnego Vocaloid’a? Data dodania wpisu mnie troszkę zmyliła, a poza tym gdy klikam ten link, do tego niby DEMO, to mi wyskakuje zupełnie inna piosenka :( Na YouTube, nic nie mogę znaleźć, nawet na Vocaloid Wiki, nic nie ma D:

 5. mm pisze:

  z tagiem „XD” napewno wezme to serio

 6. Anonim pisze:

  2016 a ja zostałam zrickrollowana :’)

 7. KeriiYT pisze:

  Serio ! Rozumiem że 01.04 ale… 1. Takie coś jak DonatanP nie istnieje i nie powinno powstać 2. Yamaha w Polsce przysyła tylko instrumenty muzyczne 3. Zgaduje że Cleo nie wie co to VOCALOID

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+