Yuyoyuppe – król cięższych brzmień

Yuyoyuppe to z pewnością najpopularniejszy voca-P zajmujący się muzyką metalową. Jeśli ciężkie gitarowe riffy oraz podwójna stopa perkusyjna budzą w Tobie przyjemne dreszcze, muzyka tego artysty jest dla Ciebie pozycją obowiązkową.

yuyoyuppe twarz

 

  • Nazwa producenta: Yuyoyuppe, DJ’TEKINA//SOMETHING
  • Aktywność: 2008-?
  • Gatunki: metal, rock, screamo (jako Yuyoyuppe); techno, trance (jako DJ’TEKINA//SOMETHING)
  • Wykorzystywane VocaloidyMegurine Luka, Hatsune Miku
  • Najważniejsze albumy: Story of Hope, VocaloHolic, For a Sick Boy
  • Najważniejsze utwory: Palette, Leia, Reon, Our Possibility, Hope,「S」
  • Podobni wykonawcy: MuryokuP, UtsuP, DevilishP

Yuyoyuppe to jeden z najpopularniejszych voca-P, a jego wkład w vocaloidową muzykę metalową jest nieoceniony. Swoją karierę rozpoczął we wrześniu 2008 roku utworem My little hart. Od tego czasu każdego miesiąca wrzucał na Niconico swoje kolejne kompozycje, stopniowo zwiększając grono swoich fanów. Prawdziwy wybuch popularności miał miejsce w 2009 roku. Wtedy to opublikował Hope, Palette czy Lost Story, które do tej pory są jednymi z jego najsłynniejszych dzieł.

Muzyka Yuyoyuppe często balansuje na granicy między rockiem, a metalem. Fani cięższego brzmienia powinni skupić się na wczesnej twórczości tego artysty. Co prawda nowe utwory dalej posiadają swój pazur, lecz zamiast na energiczności, ich twórca poszedł ścieżką wydobycia ciekawej melodyczności, urozmaicając partie gitarowe, zmniejszając znaczenie perkusji oraz rezygnując ze screamo. Widać to zwłaszcza w ostatnim albumie Yuyoyuppe – VocaloHolic. Czasami do swojej rockowej twórczości przemyca elektronikę oraz dźwięki instrumentów klawiszowych, co urozmaica tło muzyczne.

W jego kawałkach najczęściej można usłyszeć głos Megurine Luki, co nie powinno nikogo dziwić – jej głos świetnie komponuje się z ciężkimi brzmieniami. Yuyoyuppe wielokrotnie użył także Hatsune Miku. Ciekawostką są dwie piosenki na Kagamine Rin (genialne Who Am I? oraz Ryoute to Kokyuu) i jedna na GUMI (I Will Find a Star). Stworzył także demo dla Vocaloida Mew Line.

Yuyoyuppe bardzo chętnie kolaboruje z innymi artystami. Wraz z rysowniczką meola założył krąg Draw the Emotional, pod którego banderą wydał kilka albumów. Nie jest to jedyna osoba, z którą podjął się współpracy. Na swoim koncie ma pokaźną listę utworów napisanych specjalnie dla prawdziwych wokalistów. Na każdym ze swych krążków zamieścił covery własnych kawałków wykonane przez takich Utaite, jak: Meramipop, calo,  Hanatan, Vin, czy Akiakane. Mało kto sobie zdaje sprawę, ale to właśnie Yuyoyuppe jest jedną z osób, która stoi za projektem Babymetal i to właśnie on skomponował największy przebój tego zespołu – Megitsune.

Zaskakiwać może to, że Yuyoyuppe prócz rocka i metalu tworzy również utwory EDM z gatunków techno, trance i dubstep. Pod takimi kawałkami podpisuje się jako DJ’TEKINA//SOMETHING. Jego muzyka elektroniczna jest niezwykle energiczna i doskonale nadaje się na imprezy. Dobrym dowodem na to jest fakt, że DJ’TEKINA//SOMETHING poprowadził m.in. Vo​ca Nico Night 4, klubowy event zorganizowany przez Niconico. Jego twórczość pod tą nazwą nie ogranicza się do oryginalnych kompozycji; tworzy covery zarówno innych artystów, jak i swoje, opublikowane wcześniej jako Yuyoyuppe.


Dorobek artystyczny Yuyoyuppe jest niezwykle duży. Skomponował ponad sto utworów odznaczających się sporą różnorodnością, oraz wydał 8 pełnoprawnych albumów. Z racji stworzenia wielu przebojów z udziałem Megurine Luki, otrzymał nadany przez społeczność tytuł Legendarnego Mistrza Luki. To nie koniec, gdyż jego kariera wciąż trwa.

 

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+