50 twarzy Mafumafu

Mafumafu to artysta, który swoją działalność rozpoczął jako utaite. Rok później zabrał się za produkcję oryginalnych utworów i okazało się, że wychodzi mu to naprawdę dobrze!

mafumafu

  • Nazwa producenta: Mafumafu (まふまふ)
  • Aktywność: 2011-? (utaite), 2012-? (vocaP)
  • Gatunki: rock, pop-rock, pop
  • Najczęściej wykorzystywane Vocaloidy: IA, GUMI
  • Najważniejsze albumy: Bright Mirror, Stop Water
  • Najważniejsze utwory: Revenge Syndrome, A Blue-Green Colored Melancholy, Angel of Death, Super Nuko World, 
  • Podobni wykonawcy: Last Note., Zips, Jin, natsuP

Twórczość jako utaite

Mafumafu zadebiutował w roku 2011, kiedy to zamieścił w Internecie swój pierwszy cover – Mozaik Role od DECO*27. Od tego czasu nieustannie użycza swojego głosu do vocaloidowych utworów. W chwili pisania tego wpisu ich liczba wynosiła aż 98.

Głos Mafumafu należy do średniowysokich i wyciąganie wysokich dźwięków bez falsetu nie stanowi dla niego problemu. Niektórzy twierdzą, że brzmi kobieco. Jego covery są pełne energii i ekspresji, co dobrze wyrażają częste krzyki. Mafumafu lubi bawić się masteringiem swoich wykonań (wyjątkiem są początki jego kariery – wówczas często zlecał te prace zaprzyjaźnionym artystom) i często korzysta z efektów modyfikujących brzmienie głosu. Czasami zapomina tekstu i oryginalne słowa zastępuje zrozumiałymi tylko dla niego szeptami.

Jako utaite współpracował z Amatsuki, Soraru i Akatin. Lubi śpiewać w duetach i od czasu do czasu bierze udział w coverach zbiorowych. Wydał kilka albumów, w tym: After Rain Quest (wraz z Soraru), Yamiiro Night Parade (z Neru, Last Note., 150P i Yuzy) i Setsunairo Syndrome (z Neru, Last Note. i GigaP).

Twórczość jako vocaP

W 2012 roku Mafumafu postanowił spróbować swych sił jako producent muzyczny. Jego pierwszym utworem był DAYBREAK z udziałem Miku, który otrzymał pozytywny odbiór ze strony fanów. Jednakże – w przeciwieństwie do pozostałych opublikowanych kawałków – z jakiegoś powodu nie znalazł się on na pierwszej płycie tego artysty.

Rok później Mafumafu wydał wspomniany debiutancki album zatytułowany Bright Mirror, Stop Water. W pracach przy nim pomogli mu: yasu (mastering) oraz Suzumu (autor tekstu do utworu Revenge Syndrome). Pomimo tego, iż był to debiut, album budzi podziw bogactwem brzmień, niebanalnymi melodiami oraz profesjonalną realizacją. Dominują na nim rockowe utwory wzbogacone bardzo dynamicznymi partiami elektronicznymi.

Po wydaniu tej płyty Mafumafu przedstawił światu kilka kolejnych singli. Dwa z nich, które wyróżniają się najbardziej, to: Super Nuko World (moepopowa piosenka o ekstremalnie wysokim natężeniu słodyczy) oraz Wailing Atheist (mroczny metal z Lenen przy wokalu). Są one dowodem na ponadprzeciętną elastyczność tego artysty w tworzeniu muzyki należącej do zupełnie odmiennych gatunków.

Omawiany artysta jest ciągle aktywny, więc w przyszłości powinniśmy spodziewać się jego kolejnych prac – zarówno coverów, jak i utworów. Nie zdziwiłbym się, jeśli jeszcze w tym roku wyda drugi album.

Mafumafu prywatnie

Jak nie trudno się domyślić, największym hobby Mafumafu jest muzyka. Oprócz śpiewania, miksowania i komponowania lubi grać na gitarze. Chętnie udziela się na Twitterze. Wśród fanów krążą żarty o jego narcystycznej naturze jak np. ten, że musi przejrzeć się w każdym lustrze, które znajduje się w jego polu widzenia. Posiada swoją maskotkę – teru-teru-bouzu (wieszana pod oknem lalka o wyglądzie duszka; tradycyjny japoński amulet zsyłający dobrą pogodę) z miną ( ╹﹃╹). Mafumafu jest miłośnikiem kotów, ptaków, kładzenia się do łóżka i jedzenia z dużą zawartością wody.

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+