O nas

MikuWorld to strona poświęcona syntezatorowi śpiewu VOCALOID opracowanego przez japońską firmę Yamaha oraz szeroko pojętemu fandomowi, który się wokół niego wytworzył. Znajdziesz na niej newsy, recenzje albumów, informacje na temat producentów muzycznych oraz wiele wpisów na inne tematy. Nie zamierzamy ograniczać się wyłącznie do pisania na temat Vocaloidów i publikujemy także teksty na temat konkurencyjnego syntezatora śpiewu UTAU oraz artystów coverujących vocaloidowe utwory, tzw. Utaite.

Dlaczego zatem akurat nazywamy się MikuWorld? Znaczna większość zawartości strony dotyczy programu VOCALOID, a pochodząca z niego Hatsune Miku jest najbardziej rozpoznawalnym Vocaloidem. Stała się ona poniekąd maskotką tej aplikacji oraz postacią symbolizującą całą kulturę otaku. Uznaliśmy, że powinna zostać również maskotką naszej strony.

Strona prowadzona jest przez następujące osoby:

Senketsu:

Moja przygoda z barwnym światem Vocaloidów rozpoczęła się w pierwszej połowie 2013 roku. Pewnego leniwego dnia znalazłem na YouTubie nagranie z koncertu Miku i spółki. Zrobiło ono na mnie wielkie wrażenie i postanowiłem się dowiedzieć więcej o Vocaloidach. Sukcesywnie zapoznawałem się z biblioteką vocaloidowych utworów i obecnie bardzo rzadko słucham innej muzyki. Pałam wielką miłością do Hatsune Miku. Pozostałe Voca- i UTAUloidy, których chętnie słucham to: Megurine Luka, IA, MAYU, SeeU, GUMI, Kasane Teto oraz Namine Ritsu. Nie przepadam za męskimi Vocaloidami i Engloidami. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass i dubstep. Nie pogardzę także muzyką klasyczną, a zwłaszcza pianistycznymi kompozycjami. Poza słuchaniem wirtualnych muzyków wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Kyuo:

Jestem Kyuo i Vocaloidy oczarowały mnie w roku 2011. Chociaż wtedy nie zagłębiłam się zbytnio w ten świat i odstawiłam go na bok, czasami nucąc pod nosem Kokoro wykonywane przez Kagamine Rin. Wróciłam tutaj jednak kilka lat później zakochując się w postaci Hatsune Miku. Dziś moja lista cudownych vocaloidowych albumów powiększa się z dnia na dzień. Oprócz Miku słucham też Megurine Luki, Aoki Lapis, Kasane Teto, Yuzuki Yukari, GUMI i czasem IA. Mam kilku twórców, których muzykę szczególnie sobie cenię i mogę śmiało powiedzieć, że ich utwory dużo namieszały w moim życiu. Są to wowaka, Kikuo, Aura Qualic oraz Hiroyuki ODA. Jestem też wielką fanką ilustratorki oraz wokalistki しーく współpracującej z Kikuo. Oprócz odnajdywania wspaniałej vocaloidowej muzyki rysuję, fotografuję, kolekcjonuję lalki, czasami marnuję też czas na anime i gry.

Psychotaku:

Ohayo! Jestem Psychotaku. Vocaloidami i UTAU zaczęłam interesować się na przełomie 2010/2011 roku. Przez pierwszy rok słuchałam tylko tych popularniejszych, ale z czasem zaczęłam odkrywać coraz to nowe i zakochałam się w nich na dobre. Obecnie moimi ulubionymi Vocaloidami są: Oliver, YOHIOloid, MAIKA, Kamui Gakupo, KYO oraz Utatane Piko zaś UTAUloidami: Matsudappoiyo, Namine Ritsu, KAI KIM, Galvan Ize, Yokune Ruko, Keine Ron, Sukone Tei, Tsukishiro Hakupo oraz Raine Reizo. Słucham bardzo wielu producentów, ale jest kilku, których darzę szczególnie wielką sympatią, a są to: Steampianist, RorunaK, Circus, Crusher, Rin Ginsuke, AVTechno, Pinocchio, Marz Mitzi, Kikuo oraz Machigerita. Poza zajmowaniem się wyżej wspomnianymi lubię oglądać anime i kreskówki, czytać książki (głównie fantasy) oraz czasopisma naukowe.

Ana Rena:

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay’ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Shiro232:

Hejka! Jestem Sh!ro (lub Shiro232). Mój pierwszy kontakt z VOCALOIDAMI odbyłem już w szkole podstawowej, niedługo później w moim życiu pojawiło się także UTAU. Obecnie sam tworzę covery różnych piosenek z użyciem obydwu syntezatorów. Moimi ulubionymi producentami są Giga, Circus i Utsu; VOCALOIDAMI Kagamine Len, flower, Yan He oraz YOHIOloid, UTAUloidami zaś Defoko, Mine Laru, Kemonone Row i Yokune Ruko (Male). Jestem autorem dwóch głosów UTAU: Shir0 oraz Sora Tsuki.

kin-no-choo

YO! Kin, czyli początkujący wokalista, kompozytor (jak będzie mnie stać, to kiedyś wydam coś Vocaloidowego 😉 ), model, potencjalny nauczyciel języka angielskiego i oczywiście Vocaloidowy Otaku. Jeśli chodzi o Vcld i cały fandom, to specjalizuję się w marketingu i ze względu na moje muzyczne wykształcenie mam bardzo dużą wiedzę, jeśli chodzi o głosy same w sobie. Jak narazie moje serce od początku do końca skradli- Iroha Nekomura, Piko Uatatne, Mew, galaco, Sonika, Tonio i Ruby 😀 Obok nich Tone Rion, kokone, anon i kanon, chłopcy z ZOLA Project, Bruno i Lily. Pomagam Anie/Renie przy prowadzeniu jej fp ‚The World of Vocaloid’ i sam kiedyś pisałem swój blog… Jak do niego wrócę, to wam powiem 😉

Pyo

Jestem Pyo. Gustuję w muzyce dubstep, dance, techno oraz DnB. W Vocaloidach siedzę od prawie roku.

ngadeg

Jestem ngadeg i nie jestem. Żyję w strefie futurologicznych biletów i  nawiedzonego świata teraźniejszego, który paradoksalnie nie jest teraźniejszy. W tym wirze duchów istotne stają się UTAU i Vocaloid, które w moich publikacjach są szczególnym przypadkiem zjawiska widm, a poza pismem – intrygującymi przystankami fenomenu muzycznego i internetowego. Nocami plączę się w pozrywanych taśmach magnetofonowych i łapię mole.

Otaku Thief

Otaku Thief się zowię. W internetach, jak i w prawdziwej rzeczywistości uchodzę za zdziwaczałego nerda, przebrzydłego geeka, czy też fanatycznego weeboo-guya – wszystkie owe epitety oczywiście przyporządkowane są moim zainteresowaniom. Mam fioła na punkcie chińskich bajek, lubię gadżety, a w wolnych chwilach rozwijam swoje zainteresowania Japonią i militariami. Ubóstwiam również wszelkiej maści Vocaloidy (UTAU też, ale… wolę kawaii-mangową stylistykę – muzyczną też, rzecz jasna). Nie przez przypadek trafiłem na MikuWorld, a konkretniej – podjąłem się inicjatywy tłumaczenia utworów w formie filmów na naszym kanale w serwisie YouTube. Także tym właśnie, wespół z innymi członkami ekipy, przede wszystkim będę się zajmował, pisząc dla naszego serwisu.

Kirumibee

Czołem, z tej strony Kirumibee! Tłumaczę piosenki Vocaloid, UTAU, jak i utaite, jednak głównie skupiam się na tych pierwszych. Lubię rysować, śpiewać i robić napisy do filmików (nie za bardzo wychodzi mi którakolwiek z tych rzeczy, ale najlepsza jestem chyba w tym ostatnim). Głównie słucham electro, dubstepu, dance, no i czasem rocka. Jeśli chodzi o producentów, to moi ulubieni to: Giga, Suzumu, CircusP, Yunosuke i Ginsuke Rin. Interesuję się także językami, etymologią, fonetyką itd. Na MikuWorld zajmuję się robieniem tłumaczeń i napisów, które umieszczane są na naszym kanale na YouTubie!

Karune Ka

Rin-Chan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+