Znany producent Vocaloid samfree nie żyje

Niestety po serii dobrych wieści przychodzi czas także na te smutne. Wczoraj na oficjalnym profilu znanego producenta i utaite o pseudonimie samfree została umieszczona informacja, że 24 września 2015 zmarł. Miał 31 lat.

Nie została podana przyczyna jego śmierci, jednak została ona opisana jako „nagła bez żadnych przyczyn zewnętrznych”.

samfree, którego prawdziwe imię brzmi Takayuki Sano, był znanym producentem muzycznym, który skomponował wiele znanych piosenek takich jak „Promise”, „Megu Megu☆Fire Endless Night”, „Luka Luka★Night Fever” oraz inne znane z serii SAM Night Series. Skomponował i zaaranżował openingi do takich anime jak Wish Upon the Pleiades, Mushibugyō oraz Good Luck Girl!. Był także odpowiedzialny za aranżacje do edingu Tegami Bachi: Reverse oraz skomponował, zaaranżował i napisał teksty do edingu w serii Katanagatari. Stworzył także piosenkę charakterystyczną dla Mishibugyō.

Na swoim koncie miał jeden album Fever, który został wydany 4 września 2011 roku, a jego utwory często gościły w składankach od popularnych firm. Poza tym jako utaite ma na koncie także wielki album SAM Project vol. 1 (Anime Remix) we współpracy z innymi znanymi utaite jak Piko, Sekihan, Mintani Nana, Kouhey, Ritsuka, Yamai i inni. Sam wykonał covery własnych piosenek jak „Lily Lily★Burning Night”.  Często współpracował także z cosMo.

Zostawiam wam jego najbardziej popularny utwór.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

1 odpowiedź

  1. pjo bo po co się logować pisze:

    Jak to przeczytałam, to taki smuteg mnie wziął :<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+