YAMAHA uderza z nowym projektem – Sachiko

23 lipca YAMAHA ogłosił swój najnowszy projekt, który ma się już niedługo ukazać. Nazywa się Sachiko i będzie nowym żeńskim głosem na silnik VOCALOID4 we współpracy z SACHIKO PROMOTION INC. Razem z tą informacją zostały także podane takie informacje jak nazwisko jej dawczyni głosu, ilustrację i jej autora, przybliżoną datę wydania oraz kilka ciekawych informacji na temat samego głosu.

CKkFoAoUMAA4-DG

Ma zostać wydana w sierpniu tego roku. Jej pierwsze demo ma się ukazać 27 lipca. Jej dawczynią głosu jest Sachiko Kobayashi, po której odziedziczyła swoje imię. Podano informacje, że jednym z rozszerzeni głosu Sachiko ma być dodatkowy plugin o nazwie „Sachikobushi”. Ma on za zadanie nadać jej efekt realizmu oraz zostanie wyposażona w dźwięki ExVoice, m.in. krzyki. Jej wersja próbna ma zostać wkrótce udostępniona razem z możliwością dokonania przedpłaty za oryginał.

Jej głos został przystosowany do takich gatunków jak R&B, Soul, Blues oraz ballady. Jej tempo wynosi 60~175BPM, a ranga D2~B3. Za ilustrację na boxarcie odpowiedzialny jest Midori Fuu.

Sachiko

Teraz troszkę o jej voicerce.

Sachiko Kobayashi jest japońską piosenkarką enka ale okazjonalnie działa także jako aktorka głosowa. Urodziła się 5 grudnia 1953 roku w Niigata. Współpracowała z Pokémon Company pod pseudonimem „Garura Kobayashi”. W japońskiej wersji Pokemon: Mewtwo no Gyakushuu podkładała głos Mirandzie oraz wykonała piosenkę, która została umieszczona jako ending. W Ryoukan-san była narratorem oraz ma na koncie opening trzeci do Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei oraz dwa endingi (11 i 13) dla animacji Crayon Shin-chan.

choupa2

Jej przygoda z Vocaloidami nie zaczęła się wraz ze współpracą do nowego głosu. Pani Kobayashi ma na swoim koncie album Sachi Sachi ni shite ageru ♪ który ukazał się w zeszłym roku, gdzie znalazło się pięć piosenek, które oryginalnie zostały skomponowane dla Vocaloidów, m.in. Akahitoha na Megurine Lukę, Miku Miku (Sachi Sachi) ni Shite Ageru oraz Senbonzakura na Hatsune Miku.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+