Wersja Beta voicebanku Hatsune Miku V4 już we wrześniu

Mamy nowe wieści na temat kolejnej generacji najpopularniejszego Vocaloida wszech czasów. Mowa – oczywiście – o Hatsune Miku V4. Wersja Beta jej voicebanku ma zostać udostępniona już w przyszłym miesiącu.

Wataru Sasaki (znany także jako Wat) to jeden z kluczowych pracowników firmy Crypton Future Media, który jest odpowiedzialny za prace nad postacią Hatsune Miku. Nie kto inny, jak on ujawnił nowe informacje dotyczące nadchodzącej Miku V4 na swoim Twitterze oraz w wywiadzie dla magazynu Sound & Recording.

Jak się okazuje, Miku swój kolejny voicebank otrzyma już we wrześniu. Nie będzie to jednak gotowy produkt gotowy do sprzedaży, a wersja Beta. Ma ona trafić do wybranych przez Crypton voca-P, którzy udzielą swoich opinii. Takie rozwiązanie ma pozwolić na dopracowanie brzmienia Miku tak, by było jak najlepsze.

Miku w wersji na silnik VOCALOID4 będzie korzystać z próbek dźwięku opracowanych podczas tworzenia pierwotnej Miku poddanym edycji. Tym razem celem twórców jest stworzenie jednego, lecz maksymalnie dopracowanego voicebanku z szerszym niż do tej pory zakresem głosu o brzmieniu zbliżonym do tego z V2, choć ze znacznie lepszą wymową głosek. Kolejne głosy (na podobieństwo Appendów) mogą pojawić się w późniejszym czasie.

Jak to się sprawdzi w praktyce? Mam lekkie wątpliwości, lecz nie chcę wydawać opinii przed usłyszeniem pierwszych utworów demonstracyjnych.

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+