Vocaloid Amino – nowa aplikacja społecznościowa dla fanów Vocaloidów

Amino Apps to grupa aplikacji społecznościowych na smartfony i tablety, które w bardzo przyjemny sposób pozwalają się dzielić czymkolwiek związanym z danym hobby i poznawać osoby o takich samych zainteresowaniach. Do grona tych apek dołączyło właśnie Vocaloid Amino. Czy warto się nim zainteresować? Jak najbardziej!

Jako osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności z aplikacjami Amino Apps, spotkało mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Vocaloid Amino to kompleksowe centrum społecznościowe dla fanów Vocaloidów, które posiada całą masę rozbudowanych funkcji i śmiem stwierdzić, że wcale nie odstaje poziomem od np. takiego Twittera.

Aplikacja  ta pozwala użytkownikowi tworzyć własne treści przeróżnego rodzaju (blogi, ulubione zbiory, ankiety, pytania, dyskusje i publiczne czaty) oraz konsumować treści innych użytkowników. Każdy z postów może być lajkowany i komentowany, a użytkownicy posiadają możliwość śledzenia siebie oraz wysyłania prywatnych lub publicznych wiadomości. Utworzone zostało także forum dyskusyjne podzielone na 9 kategorii.

Oczywiście – jak to w aplikacjach społecznościowych – losy Amino App są w rękach użytkowników i to od nich zależy poziom zamieszczanych postów. Jak to w dużych społecznościach, te bywają różne. Nie jest wyzwaniem odszukanie takich kwiatków jak „Hej, jakie są wasze ulubione vocaloidy? Mój to Akita Neru” (autentyk), lecz są tu także wartościowe treści, które z łatwością można wyszukać poprzez dział Featured w News Feedzie.

Warto także dodać, że z aplikacji korzystają YZYX, Nostraightanswer (Kenji-B) i Chorvaqueen, a z naszej ekipy MikuWorld swoje konta posiadają ja (Senketsu), Ana/Rena i Psychotaku.

Vocaloid Amino jest dostępne na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS i oczywiście nie kosztuje ani grosza :)

Pobierz z Google Play

Pobierz w App Store

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

3 odpowiedzi

  1. Nia pisze:

    Wow, super! Nie miałam pojęcia o istnieniu takiej apki. Idę zakładać konto xD

  2. Tsuki 「月」 pisze:

    Dobra, przekonałeś mnie, idę to złapać. Apek społecznościowych człowiekowi bez życia nigdy za wiele :’)

  3. Pjo pisze:

    jestem plantacja chmielu :V

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+