Tohoku Zunko otrzyma własne anime

„Vocaloid to nie anime!” krzyczy każdy fan, kiedy ktoś pyta „co to za anime?”. Zdarzają się jednak wyjątki i często możemy znaleźć sylwetki naszych ulubieńców przemijające, gdzieś w jednej sekundzie kilku tytułów. Niektóre z nich posiadają nawet własną serię OVA, ale o tym był poświęcony inny artykuł.

Firma AH-Software podała na początku tego miesiąca, że planują stworzyć anime poświęcone Tohoku Zunko oraz jej siostrom Itako oraz Kiritan. Anime to jest częścią projektu Anime Tamago 2017 prowadzonego przez rządową agencję do spraw kulturalnych jako „Young Animator Training Project”. Serial ten zostanie emitowany na kilku japońskich kanałach telewizyjnych, kinach oraz specjalnych kanałach w 2017 roku. Tytuł anime to „Zunda Horizun”.

zunkosisters

Siostry Tohoku. Od lewej: Kirito, Zunko oraz Itako.

Za anime odpowiedzialne będą trzy firmy: WAO Corporation, Studio Live oraz SSS-Studio. Dyrektorem został Hiroshi Takeuchi, a producentami Kiyomitsu Aoki oraz Sakiko Okutsu.

Nie jest to zupełnie nieoczekiwana sytuacja, ponieważ postać Zunko istnieje od dłuższego czasu, jeszcze przed stworzeniem jej oprogramowania dla VOICEROID oraz VOCALOID. Tohoku Zunko posiada własną biografię oraz mangę. Nie wiemy tylko czy dawczynie głosu sióstr Tohoku wystąpią w tym anime. Wszystko jeszcze przed nami.

Więcej w tym temacie można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+