To już pewne: Miku otrzyma aktualizację do wersji V4

Crypton Future Media poinformowało, że pracuje nad przeniesieniem głosu Hatsune Miku do silnika VOCALOID4. Są już pierwsze próbki głosu nowej Miku!

Fakt tworzenia Hatsune Miku V4 nie powinien zdziwić nikogo, tego można było się spodziewać. Zdziwiło mnie jednak to, że oficjalne informacje w tej kwestii pojawiły się już teraz – sądziłem, że Crypton zechce zwlekać jeszcze trochę, aby przedłużyć życie voicebanku Miku V3.

Wiadomo już, że Miku czwartej generacji ma otrzymać dwie lub trzy barwy głosu. Jej głos ulegnie znaczącej poprawie w tonacji niższej od D3 i wyższej, niż C4. Kolejne usprawnienia mają dotyczyć wymowy niektórych fonemów, przez co staną się wyraźniejsze. Nie zabraknie też wsparcia dla funkcji Growl i Cross Synthesis.

Poniżej przedstawiam oficjalną próbkę głosu Miku V4. Uwaga: nie jest to zwyczajowe demo muzyczne, a suchy test oprogramowania, gdzie przedstawiane są różnice pomiędzy poprzednią wersją voicebanku w wymowie paru fonemów. Oczywiście, nowy głos znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, przez co finalnie może brzmieć inaczej.

 

 

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+