Światowa trasa koncertowa IA i plany na przyszłość

Zaczęło się lato i fani IA z całego świata nie powinni marudzić na przygotowane w tym okresie wydarzenia. Ponad to przygotowana została specjalna ankieta, dzięki której można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy.

Otóż najważniejszą sprawą dla 1st Place aktualnie jest światowa trasa koncertowa z IA. Po sukcesie jaki osiągnęli w zeszłym roku, w tym postanowili rozszerzyć swoje horyzonty i nie ograniczyli się do Ameryki Północnej, ale także zaplanowanych zostało kilka koncertów w Europie.

Od początku czerwca IA odwiedziła już ETNA COMICS w Katanie (Włochy), FAN EXPO DALLAS w Dallas (USA) oraz ANIMECON w Hadze (Holandia). Kolejne jej koncerty odbywać się będą na:

 • 25 czerwca – 10 lipca ANIFEST 2016 w Meksyku (Meksyk)
 • 7 – 10 lipca JAPAN EXPO PARIS w Paryżu (Francja)
 • 15 – 17 lipca HYPER JAPAN FESTIVAL w Londynie (Wielka Brytania)
 • 16 – 17 lipca KAMEN FESTIVAL w San José (Kostaryka)
 • 15 – 17 lipca NIPPONBASHI w Treviso (Włochy)
 • 22 – 24 lipca J-POP SUMMIT w San Francisco (USA)
 • 5 – 7 sierpnia OTAKUTHON w Montrealu (Kanada)
 • 1 – 4 września FAN EXPO CANADA w Toronto (Kanada)

Specjalnie z tej okazji została uruchomiona angielska wersja strony oficjalnej dla IA. Aktualnie skupia się ona na trasie koncertowej i jest dość uboga w informacje ogólne, ale to tylko dlatego, że strona nadal jest w budowie. Stronę można odwiedzić tutaj. Na stronie można także znaleźć linki m.in. do uruchomionej specjalnie strony na Facebooku dla fanów z całego świata, link do ankiety oraz przekierowanie do japońskiej strony.

Sama ankieta ma na celu zbadanie, czy ankietowany orientuję się na temat aktualnych koncertów IA, w środowisku VOCALOID, anime, mangi i kulturze japońskiej. Przy okazji możemy także się dowiedzieć, czy gdyby zaistniała możliwość korzystania z jej VB w wersji angielskiej, czy bylibyśmy zainteresowani jej kupnem. Także pada cień szansy, że może w niedalekiej przyszłości będziemy mogli się spodziewać angielskiej IA. Jednak są to już tylko przypuszczenia. Link do ankiety możecie znaleźć tutaj.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

2 odpowiedzi

 1. A-yo pisze:

  Moja reakcja:
  Po przeczytaniu tytułu: Jeeeej może będzie w Polsce!
  Po sprawdzeniu listy krajów: nieeeeeeeeee czemu mi to robicie?!
  Po znalezieniu słowa „ankieta”: może można będzie głosować w którym kraju ma być jeszcze koncert?
  Po przeczytaniu reszty: nie, nie, to nie tak miało być . Nawet nie dotarło do mnie o co naprawdę w tej ankiecie chodzi ale to nie tak miało być

  W ciągu kilku minut zdążyłam uwierzyć że będzie koncert w Polsce, rozpaczać bo jednak nie będzie koncertu w Polsce, mieć nadzieję że można zagłosować żeby był koncert w Polsce, ponownie stracić nadzieję i wiarę w ludzkość w tym samym czasie

  • Ana Rena pisze:

   Gdyby koncert Ii miał się odbyć w Polsce, trochę inaczej bym zatytuowała ten artykuł. Ogólnie ta ankieta jest bardzo dziwna i nawet osoby, których angielski to ojczysty język, uważają że tak naprawdę nie wiadomo po co ona. Po za tym zawiera ona masę błędów. XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+