Smartfonowa współpraca Hatsune Miku z Sony

Hatsune Miku po raz kolejny nawiązała współpracę ze smartfonami Sony Xperia. Jej muzyka zawita jako dodatkowa zawartość do pobrania dla użytkowników tychże telefonów. Nie wykluczone, że w Japonii pojawi się także limitowana edycja Xperii Z5 Compact z motywem nawiązującym do wirtualnej diwy.

xperia miku

Na tegorocznym Niconico Chokaigi Crypton ogłosił współpracę z działem Sony zajmującym się produkcją urządzeń mobilnych, której celem ma być promocja Hatsune Miku i smartfonów Sony Xperia. Brzmi znajomo? Nic dziwnego, ponieważ kolaboracja obu firm miała miejsce już wcześniej. Parę lat temu Sony wypuściło limitowaną wersję smartfona Xperia A odznaczającą się specjalną, turkusową obudową z nadrukowanym motywem z Miku, a w pamięci urządzenia pojawiły się związane z nią skórki i dzwonki (w tym skomponowany specjalnie na tę potrzebę utwór overwriter autorstwa tilt-six).

Teraz współpraca pomiędzy firmami została nawiązana po raz drugi. Sony od wczorajszego dnia zaczęło publikować w swojej aplikacji multimedialnej zawartość dotyczącą wirtualnej wokalistki, która będzie dostępna przez ograniczony czas, a nowe treści mają być udostępniane co środę. Niestety, jest jeden haczyk – akcja na razie będzie dotyczyć wyłącznie Japonii, choć Wataru Sasaki (jeden z kluczowych pracowników w Crypton Future Media) na swoim Twitterze dał znać, że kampania z Miku może w przyszłości trafić również za granicę.

W całą akcję zostanie zaangażowana spora grupka popularnych vocaP, m.in.: tilt-six, colate*, Toa, Eight, Nejishiki, CBKN oraz Diarays. Fragmenty skomponowanych przez nich utworów można odsłuchać na tej witrynie.

W sieci pojawił się także przeciek, że Sony planuje wypuszczenie limitowanej edycji smartfona Xperia Z5 Compact Premium. Powstała nawet fanowska wizualizacja tego, jak taki smartfon mógłby się prezentować:

bardzo miku

 

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+