Sklep Tokyo Otaku Mode przygotuje wiele promocji z okazji Dnia Miku

Jeden z największych sklepów z gadżetami dla fanów japońskiej kultury na swoim Twitterze zapowiedział, że przygotuje coś specjalnego dla fanów Hatsune Miku z okazji jej dnia, czyli 9 marca.

Fani Miku mają aż dwie okazje w roku do świętowania. Tą najbardziej oczywistą są jej urodziny – 31 sierpnia. Drugą jest Dzień Miku i tak się składa, że nie przyjdzie nam na ten niego długo czekać, gdyż odbywa się 9 marca.


 
Skąd taka data? W języku japońskim imię Miku zapisuje się następująco: ミク. Pierwszy znak można odczytać na dwa sposoby: mi oraz san. Drugi również posiada dwa czytania: ku i kyou. Z pierwszego czytania otrzymujemy dobrze nam znane słowo Miku, natomiast drugie – san kyou – w tłumaczeniu oznacza: trzy dziewięć.  Z tego powodu fani ustanowili Dzień Miku właśnie 9 marca (03.09 – w Japonii stosuje się odwrócony szyk daty, tak jak w Stanach Zjednoczonych).

Przejdźmy zatem do sedna – wczoraj na stronie sklepu Tokyo Otaku Mode pojawiła się świetna informacja dla fanów Hatsune Miku. Wraz z dniem 9 marca TOM zacznie obchodzić Dzień Miku. Począwszy od tego dnia, przez dwa tygodnie sklep udostępni produkty związane z Miku po niższej cenie. Oprócz tego, będzie publikować związane z nią grafiki, utwory oraz artykuły. Cała kampania otrzymała swoje motto, które brzmi: Cieszymy się, że pierwszym brzmieniem przyszłości zostałaś właśnie ty.

Jeśli planujecie zakup gadżetów związanych z cyfrową diwą, powinniście poczekać na tę promocję – możecie nieco zaoszczędzić. TOM posiada w ofercie sporo przedmiotów związanych z Miku, zwłaszcza figurek. Nie ma problemów z szybką wysyłką EMS do Polski, choć sama w sobie jest dość droga – 19$. 

Więcej szczegółów na ten temat ma się pojawić na facebookowym profilu TOM oraz na stronie internetowej sklepu w dziale z newsami.

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+