Siina Mota (PowaPowaP) nie żyje

Tym razem mamy do przekazania bardzo przykrą wiadomość. Producent znany pod przydomkami Siina Mota oraz PowaPowaP odszedł z tego świata w wieku 20 lat.

Wytwórnia muzyczna UMAA na Twitterze opublikowała wiadomość informującą o śmierci artysty Ryou Mizoguchi, znanego nam pod pseudonimami Siina Mota i PowaPowaP. Swoje życie zakończył dnia 23 lipca 2015, a przyczyna śmierci nie została podana do opinii publicznej.

W celu uczczenia jego osoby, 28 lipca od godziny 18:00 do 20:00 w mieście Kawasaki odbędzie się ceremonia pożegnalna. Samo nabożeństwo żałobne ma zostać odprawione wyłącznie z udziałem najbliższych osób.

PowapowaP to autor wielu popularnych utworów stworzonych z udziałem Vocaloidów. Do jego najbardziej rozpoznawalnych dzieł należą: QSky FishEquation×**Hello Strobe. W dniu swego odejścia opublikował utwór zatytułowany Please Give Me a Red Pen. Możecie go odsłuchać za sprawą PV, które umieściłem poniżej:

 

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

2 odpowiedzi

  1. Potas pisze:

    IMO Jego najbardziej rozpoznawalne dzieło to Q

    • Senketsu pisze:

      Zgadza się, Q to kolejny z jego najpopularniejszych kawałków, w dodatku posiada najwięcej wyświetleń na Niconico spośród jego wszystkich utworów. Nie wspomniałem o nim, gdyż wymieniając najpopularniejsze utwory danych voca-P zwykłem korzystać z rankingu punktowego strony vocadb – zazwyczaj największa ilość punktów oznacza również najwięcej wyświetleń na Niconico i tym samym największą popularność. Sposób ten jest dla mnie najwygodniejszy, lecz – jak się tu okazało -nie zawsze skuteczny. Q uplasowało się na czwartym miejscu. Postanowiłem zedytować wpis i dopisać ten utwór, bo zasługuje na to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+