Przyszłe plany Vsinger – koncert i demo dla Yuezheng Longya

Po dość długim milczeniu ze strony Vsinger mamy garść dość ciekawych informacji na temat ich obecnych i przyszłych produktów oraz wydarzeń, które odbędą się niedługo. 

Wpierw odbyła się konferencja 4 grudnia, gdzie zaprezentowano najnowszą kolekcję przedmiotów kolekcjonerskich z Luo Tianyi. Zorganizowano także giveway gdzie do rozdania były długopisy, kubki, kable USB „Heart Connection” oraz pendrive. Wszystkie przedmioty można kupić w limitowanej serii gift pack, których ilość to sto sztuk za 228 juanów (+/- 140 zł). Nabyć je można na oficjalnej stronie Taobao.

Najważniejszym elementem tego spotkania było zaprezentowanie poraz pierwszy głosu dla nowego chińskiego Vocaloida, Yuezheng Longya. Z tej okazji został zaproszony jego dawca głosu Jie Zhang, znany pod pseudonimem AJie, oraz Renxingtu, deweloper z firmy SHN. Wspomniano, że produkcja voice banku Longyi dobiegła końca i zaprezentowano jego pierwsze demo, które tradycyjnie jest piosenką „Molihua”. Wcześniej przed prezentacją jego głosu AJie sam wykonał fragment tej piosenki, by porównać jego głos do Vocaloida. Podczas tej konferencji stwierdził, że nagrania na ten syntezator były ciekawym doświadczeniem w jego życiu i czymś innym niż podkładanie głosu do filmu czy serialu telewizyjnego.

Cztery dni później odbyła się kolejna konferencja prasowa, którą można było obejrzeć w internecie na żywo, zatytułowana “穿越星河的旋律”(Melody across Galaxy), która odbyła się w Szanghaju. Konferencję rozpoczął występ Luo Tianyi z piosenką „Sun Quan the Emperor”, a zaraz po niej wystąpiła cała szóstka z piosenką „Pǔtōng DISCO”, którą oryginalnie wykonuje Luo Tianyi i YANHE. W tej wersji nie zabrakło wokalu Yuezheng Ling oraz Longya, na scenie także wystąpili Mo Qingxian i Zhiyu Moke. Przy wejściu można było znaleźć wielki poster na którym widniały oficjalne modele wszystkich postaci, które wystąpiły na scenie.

Podczas tej konferencji ogłoszono, że Vsinger nawiązało współpracę z firmą TaiHe Media, dzięki której mają nadzieję rozwinąć swoją działalność z chińskimi Vocaloidami. Ponadto ogłoszono, że już niedługo, bo 17 czerwca 2017 w Szanghaju w Mercedez-benz Center odbędzie się wielki koncert chińskich Vocaloidów. Dokładnie! Nie tylko na scenie zobaczymy Luo Tianyi, ale także YANHE, Mo Qingxian, Zhiyu Moke, Yuezheng Ling oraz Yuezheng Longya. Przedsprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy już 16 grudnia 2016, gdzie będzie można nabyć jedną z pięciuset wejściówek SVIP. Przy organizacji koncertu będzie brał czynny udział Yamagala Ryuji, który był odpowiedzialny między innymi za NICONICO Party oraz inne wydarzenia na większą skalę. Także koncert szykuje się z wielką pompą.

2

Na tej konferencji nie mogło także zabraknąć prezentacji przyszłych projektów, takich jak aktualizacja Tianyi na V4, nowy męski głos Longya, gdzie sam dawca głosu poinformował, że będzie posiadał więcej niż jeden voice bank, oraz zapowiedziano że ruszają prace nad głosami dla Moke i Qingxian. Na sam koniec zaprezentowano nową piosenkę z Tianyi “追光使者” (Light Chaser), skomponowana przez znanych artystów 林迈可 oraz 易家扬.

Całą konferencję można obejrzeć tutaj.

 

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+