Przesunięcie daty premiery Hatsune Miku: Project Mirai 2 oraz zawartość zestawu Project Mirai Complete

Posiadacze przenośnych konsolek od Nintendo mają powód do niezadowolenia. Amerykańska i europejska premiera gry Hatsune Miku: Project Mirai 2 została przeniesiona na inny, odległy termin. Wcześniejsze informacje mówiły o maju, natomiast teraz premiera planowana jest na wrzesień. Na pocieszenie Sega przedstawiła zawartość pudełka oraz zapowiedziała coś specjalnego – Project Mirai Complete.

Oj, niedobrze… Jeśli zamierzaliście spędzić całe wakacje przyklejeni do Nintendo 3DS grając w Project Mirai 2, musicie zmienić plany – premiera tejże gry dla Stanów Zjednoczonych i Europy nadejdzie dopiero po wakacjach. Powody tej obsuwy czasowej pozostają nieznane.

17828391245_3d13638a9c_z

Pierwotnie premiera była planowana na 26 maja dla Stanów Zjednoczonych i 29 maja dla Europy. Nowe – i miejmy nadzieję, że już ostateczne – daty to 8 września dla USA i 11 września dla Europy. Należy dodać, że w Japonii Project Mirai 2 trafiło na sklepowe półki… 28 listopada 2013 roku.

Na pocieszenie Sega postanowiła opublikować zawartość pudełka sprawiającą pozytywne wrażenie: oprócz samego nośnika z grą, w boksie zawarty zostanie metrowy pasek do portfela oraz 19 dwustronnych kart AR. To wszystko będzie dostępne w cenie 39,99 dolarów (europejska cena nie została podana).

launch edition

To jeszcze nie wszystko – w trakcie Niconico Livestream został przedstawiony produkt o nazwie Project Mirai Complete. Jest to sześciopłytowe wydanie soundtracku z całej serii. W jego skład wchodzi 5 płyt CD oraz 1 blu-ray zawierająca głównie liczne PV. Do kompletu dodawane są także: booklet, 6 naklejek oraz figurka Petite Nendoroid Mikudayo. Zestaw zostanie wydany 2 września i będzie kosztować 8980 jenów, czyli około 270 zł.

soundtrack

mikudayo

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

3 odpowiedzi

 1. Kyllay pisze:

  Muszę przyznać, że całkiem pokaźna jest ta wersja Project Mirai Complete. Całkiem fajnie byłoby mieć PV’ki na płycie, gdzieś na półce, a jak dają do tego coś jeszcze, to jak nie skorzystać. 😀
  Ale czy tylko mi się wydaje, że ten Nendroid jest trochę… słaby, jeśli chodzi o wygląd?

  • Senketsu pisze:

   Ta figurka Jest słaba z dwóch względów:

   1. To jest Nendoroid należący do serii Petite; o mniejszej skali. Zwykłe Nendoroidy mają 10 cm, a Petite 6,5 cm wysokości. Jak to z figurkami – wiadomo. Te najmniejsze są najtańsze (nie poprawia sytuacji to, że mówimy o dodatku do kolekcjonerki a nie o figurce jako osobnym produkcie), a precyzyjne rzeźbienie w takiej skali wymaga bardziej skomplikowanych procesów produkcyjnych, więc efekt końcowy wygląda dużo gorzej niż to, do czego przywykliśmy patrząc na kosztujące ponad 100 zł „zwykłe” Nendoroidy czy Figmy.

   2. To jest Mikudayo, która jest pochodną Miku będącą obiektem żartów Internautów. W założeniu miała być ładna i urocza, ale okazała się przerażającą kreaturą chcącą pożreć Twoją duszę 😀 Więcej o niej możesz przeczytać tutaj: http://knowyourmeme.com/memes/mikudayo

 2. Kyllay pisze:

  Teraz wiele obrazków, przewijających się w internecie nabiera nowego znaczenia. 😀
  I faktycznie wygląda, jakby chciała pożreć jakąś duszę. :3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+