Premiera The End w Amsterdamie

Nie tak dawno temu pisałam o The End – vocaloidowej operze, która doczekała się premiery we Francji i Japonii. Niedługo jednak i mieszkańcy Holandii będą mogli zobaczyć Miku na wielkim ekranie 3D.

miku-hatsune-the-end-holland-03-600x400

Dwa spektakle odbędą się czwartego i piątego czerwca w Holenderskiej Operze Narodowej w ramach festiwalu sztuki Holland Festival w Amsterdamie. Wystąpi tam też oczywiście Keiichiro Shibuya, który jest głównym reżyserem opery i sam bierze w niej udział.

Tematem przewodnim The End jest śmierć. Spektakl składa się wyłącznie z elektronicznych dźwięków,  pianina i przerobionych komputerowo głosów. Keiichiro Shibuya jest artystą tworzącym głównie muzykę w gatunku techno, nie jest więc dziwna oprawa muzyczna opery. Za mastering głosu odpowiada większości dobrze znany producent PinocchioP.

e

Dotychczas każdy ze spektakli otrzymał swój własny plakat promujący występ w danym kraju. Nie wiadomo jednak, czy Holandia doczeka się swojej wersji afiszu.

kyuo

Moi ulubieni producenci to Kikuo i wowaka. Najchętniej słucham piosenek wykonywanych przez Hatsune Miku. Odnajduję się głównie w muzyce elektronicznej, ale też rockowej i metalu symfonicznym. Oprócz zagłębiania się w świat Vocaloidów rysuję, fotografuję, kolekcjonuję lalki, czasami marnuję też czas na anime i gry.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+