Oficjalny wygląd Ruby powodem skandalu

Podczas wydarzenia Anime Expo 2015 PowerFX przedstawiło oficjalny projekt postaci Ruby oraz jej dawczynię głosu. Sprawa jest o tyle ciekawa, że wygląd został zatwierdzony wbrew osobom, które brały udział przy pracach nad tym Vocaloidem.

Ruby to anglojęzyczny Vocaloid oparty na silniku VOCALOID4 tworzony przez małą firmę VocaTone silnie powiązaną z PowerFX. Wizerunek Ruby został stworzony tak, aby zyskał upodobanie wśród twórców muzyki EDM. Za jej głos odpowiada Misha, która osobiście zjawiła się na scenie w trakcie panelu. Nowy projekt nadchodzącego Vocaloida oraz dawczynię głosu możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:

ruby

11163428_928035133905405_1604216402387816411_o

11705141_928035130572072_1536411580475548835_o

 

To jednak nie wszystko. Z premierą powiązana jest sprawa, która poruszyła fandomem. Okazało się, że finalny wygląd Ruby był ukrywany przed niektórymi osobami pracującymi przy tym projekcie. Jedną z nich jest Syo, który sprawował pieczę nad produkcją przez ponad rok i otrzymał wcześniej zapewnienie, iż ma pełną kontrolę nad wizerunkiem Vocaloida. Do momentu konferencji PowerFX na Anime Expo 2015 był pewien, że Ruby otrzyma wygląd autorstwa Natashy Allegri, a jej cechą charakterystyczną stanie się ciemna karnacja. Syo nie ukrywa złości, której upust dał na swoim koncie na Twitterze. Uważa, że został oszukany przez współpracowników, wymieniając przy tym Andersa Södergrena będącego założycielem VocaTone i łącznikiem pomiędzy PowerFX a vocaloidowym fandomem. Narzeka również na słaby poziom grafiki. Naturalnie, Natasha również nie cieszy się z obrotu spraw. Reakcja Internautów jest podobna, co najwyraźniej widać po postach użytkowników forum VocaloidOtaku.net, z którego zwykł korzystać sam Anders.

 

 

 

Projekt Ruby wykonany przez Natashę, który miał zostać użyty jako ten oficjalny.

Projekt Ruby wykonany przez Natashę, który miał zostać użyty jako ten oficjalny.

Ruby_Concept

Wcześniejszy projekt koncepcyjny Ruby stworzony przez Natashę.

 

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+