Nowy Vocaloid Unity-chan oraz oprogramowanie VOCALOID for Unity zostały zaprezentowane!

Powitajmy gromko nowego Vocaloida – oto Unity-chan, która zostanie wydana już w grudniu, a jej voicebank trafi do nowatorskiego konceptu VOCALOID for Unity.

Unity-chan – lub jak kto woli, Kohaku Otori – to żeński Vocaloid czwartej generacji, który dzisiejszego dnia został zaprezentowany przez firmę Yamaha. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda jej projekt postaci oraz poznaliśmy jej voice providera. Zostanie nią Kakumoto Asuka, czyli seiyuu z niewielkim dotychczasowym doświadczeniem. Do tej pory była odtwórczynią postaci epizodycznych z dwóch anime: One Week FriendsEngaged to the Unidentified.

unity

Sama postać Unity-chan powstała już w 2013 roku z myślą o promocji silnika Unity w Japonii. Do tej pory nie było jednak jakichkolwiek przesłanek, że z owego projektu zrodzi się voicebank dla programu VOCALOID4.

Głos Kakumoto Asuki można usłyszeć w poniższym filmiku. Pamiętajcie, że to jej faktyczny głos, a nie voicebank Vocaloida, gdyż jego brzmienie nie zostało jeszcze pokazane publicznie.

 

 

Unity-chan będzie voicebankiem dostępnym w zaprezentowanym równolegle oprogramowaniu o nazwie VOCALOID for Unity. Co kryje się za tą nazwą? Unity to silnik przeznaczony do tworzenia gier na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Wraz z premierą VOCALOID for Unity, będzie możliwe zaimplementowanie w pełni funkcjonalnych voicebanków do gier, a sposób wykorzystania ich będzie zależał od deweloperów. Widzę oczyma wyobraźni potencjał tego rozwiązania w grach muzycznych. Symulator bycia idolką z możliwością pisania piosenek przez gracza? Takie coś mogłoby osiągnąć sukces w Japonii!

Premiera Unity-chan ma nastąpić w grudniu bieżącego roku. Co istotne, jej voicebank będzie darmowy i będzie częścią narzędzi deweloperskich VOCALOID for Unity.

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

6 odpowiedzi

 1. pisze:

  Muszę przyznać, że pomysł mi się strasznie podoba. Świetny koncept postaci, cudowny głos seiyuu, w dodatku idealnie dobrane. Mam nadzieję, że Yamaha tego nie zepsuje, choć czasem mam wrażenie, że VY1 nic nie pobije ^^;
  Bardzo ciekawy też wydaje mi wykorzystaniem jej w grach. Strasznie jestem ciekawa, jak to się wszystko rozwinie 😀

  • Senketsu pisze:

   Ooo, czyli widzę, że nie tylko ja się podekscytowałem 😀 Bardzo spodobał mi się strój tej postaci, choć już widziałem hejty na niego i już się bałem, że to będzie Vocaloid którego nikt poza mną nie polubi :’)

   • Psychotaku pisze:

    Hej, mi też się spodobała i powiem, że mam co do niej spore nadzieje., że będzie dobra, bo ostatnio cosik te nowe Vocaloidy mi nie przypadają :p

    • pisze:

     Tak, strój jest świetny (choć nie w moim stylu) – do Unity pasuje idealnie 😀 Szczerze, to jak do tej pory interesowało mnie tylko brzmienie nowych voicebanków dla starszych vocaloidów, tak Unity bardzo mnie zaintrygowała 😉

 2. Pyo pisze:

  Darmowy vocs?
  sorry AlexVox wypadasz z roli

  • Psychotaku pisze:

   Ekhmm! „Unity-chan będzie voicebankiem dostępnym w zaprezentowanym równolegle oprogramowaniu o nazwie VOCALOID for Unity.” Wnioskuję, że aby zdobyć voicebank Unity-chan trzeba będzie najpierw zakupić owo oprogramowanie, więc tak czy siak trzeba będzie za coś zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+