Prawdopodobny hiszpański VOCALOID? – VocaloidMaster Giuseppe atakuje

Jose María Lastras znany bardziej jako VocaloidMaster Giuseppe, pochodzi z Hiszpanii i jest profesjonalnym producentem oraz nauczycielem muzycznym. Jest znany z tego, że współpracuje okazjonalnie z zachodnimi firmami (Zero-G, PowerFX czy Voctro Labs), tworząc oficjalne demonstracje dla ich obecnych i przyszłych produktów. Najczęściej skupia się na coverach i umiejętnie potrafi użyć programu VOCALOID do śpiewania w językach nie będących ich podstawą.

18 marca Giuseppe poinformował, iż stworzył potencjalny żeński hiszpański głos na silnik VOCALOID 4 o nazwie Lucia. Zaprezentował także dwie ilustracje przedstawiające jej postać, jedna w wykonaniu AkiGlancy, druga Riisago. Giuseppe wystąpił ze swoją propozycją do wszystkich firm z jakimi współpracował, jednakże te nie były zainteresowane z powodów kosztów jakie trzeba uiścić za licencję VOCALOID od Yamaha.

Zaprezentował także na swoim profilu SoundCloud listę utworów demonstracyjnych z jej głosem. Potwierdził, że dawczynią jej głosu została córka jednego z jego przyjaciół, po której odziedziczyła imię.

Na chwilę obecną nie wiemy, czy prace w jej kierunku w ogóle ruszą, czy zostanie tylko marzeniem Jose, a może jeśli nie VOCALOID to może co innego?

Dla przypomnienia, Lucia to nie pierwszy przypadek, kiedy to niezależne osoby zabierają się za produkcję własnego głosu. Jednym z takich projektów była Ruby, która tylko w połowie należy do PowerFX, pomysłodawcą projektu był Prince Syo.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+