Alsloid – nowy męski Vocaloid od Universal Music Japan

16 czerwca Universal Music Japan podało informacje o nadchodzącym nowym projekcie na silnik VOCALOID4. Nazywa się Alsloid i jest reprezentantem popularnej grupy tanecznej ARSMAGNA, znanej m.in. z występu do PV +♂ od Giga-P. Jego dawcą głosu jest Akira Kano i to na jego wyglądzie został stworzony projekt postaci.

Alsmagna_alsloid_akira

Tego samego dnia został zaprezentowany cały jego wizerunek oraz krótkie demo prezentujące jego możliwości. Jego głos zostanie wykorzystany do filmu tanecznego 食悦パラサイト (Shokuetsu Parasite), który znajdzie się w singlu z limitowanej edycji B of ARSMAGMA’s 夏にキスしていいですか?(Natsu ni kisushiteīdesuka?). Singiel ten ukaże się 24 lipca 2015 za pośrednictwem Universal Music Japan.

O samej postaci wiemy, że „ma silne poczucie obowiązku oraz jest bardzo żywotny. Jest zawsze pierwszy skory do bójki i praktycznie codziennie posiada świeże rany. Ma bardzo dobry refleks i jest bardzo popularny, nie stroniąc od próśb o pomoc z różnych klubów, zaczynając oczywiście od jego specjalności – koszykówki. Z drugiej strony, ma też swoją niezręczną i łatwo wpadającą w samotność osobowość. Od czasu do czasu zdarza mu się krzywda z powodu kawałów, które zazwyczaj nie miały na celu go skrzywdzić.”

Jego imię jest połączeniem pierwszej części nazwy ARSMAGMA oraz przyrostka -loid, a jego projekt opiera się na mundurku szkolnym grupy idoli z „Chronos Senior High School”.

Co do jego banku brzmień, jak na razie posiada on status prywatny. Firma stwierdziła, że jest możliwa realizacja jego głosu do celów komercjalnych, jednak to wszystko zależy od reakcji fandomu i czy na pewno się przyjmie.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+