Nowe Vocaloidy – Sugar i Spicy

Internet Co. wraz z MTK zaprezentowali niedawno projekt dówch nowych Vocaloidów na silnik V4 o nazwie Sugar i Spicy. Została stworzona do tego specjalna strona, a w niej krótki film prezentujący ich głos, cienie ich postaci oraz planowaną datę wydania. Sam duet na chwilę obecną przyciąga dużą uwagę.

Aktualnie nie wiele wiadomo o nowych postaciach i ich głosach. Dostaliśmy ich sylwetki oraz mały przegląd, który zawiera prawdopodobnie ich modele 3D, oraz bardzo ciekawy kąsek umieszczony w filmie.

Spicy1

Spicy

Obydwa głosy zostaną wydane 30 lipca. Jest to dzień, który jak pokazuje film, jest określany jako 土用の丑の日 (Doyōnoushinohi), czyli dniem woła. W czasie tego święta ludzie jedzą węgorze, gdyż wierzą, że jedzenie ich w tym dniu sprawi, że nie nabawią się udaru słonecznego. Film ten zawiera także kalambur, który usuwa znak kanji „丑”, który oznacza „wół” i zastępuje go „ウ ○”, co zmienia znaczenie na „data urodzenia”.

To święto może być głównym motywem nowych Vocaloidek. Istnieje teoria jakoby dziewczęta miałyby nawiązywać do węgorzy, co jest bardzo podobnym motywem użytym w Splatoon, gdzie mamy dwie idolki kalmary. Jednak ta teoria jest tylko fanowskim przypuszczeniem.

Sugar1

Sugar

Każda z dziewczyn wydaje się posiadać płetwy na głowie, a Spicy posiada również rogi. Sylwetki pokazują także bardzo duże, zaokrąglone głowy, jednak może być to też ich specjalna charakteryzacja włosów lub część ubioru (tak samo jak „płetwy” i rogi). Zauważyć można także dwa charakterystyczne długie kucyki, które na końcówkach są czymś związane. Kształty te są dość ciekawe. Końcówki Sugar są bardziej puszyste, a Spicy ma coś na kształt litery Z, bądź piorunów. Oczywiście wydaje się także, że każda z nich ubrana jest w spódniczki i botki.

MTK jest nagradzanym w Japonii studium animacji CG. Jednakże specjalizują się nie tylko w animacjach CG, ale także w VFX oraz grafice filmowej. Ich stronę możecie znaleźć tutaj.

Co do samego Music City 57 nie wiadomo nic. Może się także okazać, że jest to nazwa projektu dla nowych głosów.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

1 odpowiedź

  1. Nia pisze:

    Interesujące postacie, z niecierpliwością czekam na ich wydanie xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+