Nowe informacje na temat VOCALOID UNI

VOCALOID UNI jest koreańskim projektem o którym przez rok nie było wiadome nic po za faktem, że ma powstać. O jej samej postaci pisaliśmy już wcześniej. Dostaliśmy najpierw jej sylwetkę oraz kilka podstawowych danych i tyle wystarczyło by zyskać wielu fanów.

Niedawno w końcu otrzymaliśmy wiadomość o przebiegu nad jej projektem. Dostaliśmy próbkę jej głosu, przybliżoną datę wydania, jakimi językami będzie się posługiwać oraz informacje o jej dawczyni głosu.

ST Media wysłało wiadomość do wszystkich fanów, gdzie na samym początku przeprosili za trzymanie nas tak długo w niepewności. UNI jest aktualnie w stanie produkcji, jednak firma postanowiła nie przetrzymywać nas dłużej w niepewności i uchyliła rąbka tajemnicy tam gdzie mogli sobie na to pozwolić. Jej pierwsze demo przedstawia jej VB Soft, który aktualnie jest w fazie rozwoju.

Co jest już wiadome?

Data wydania UNI nadal jest niepewna. Była wielokrotnie przekładana ponieważ cały czas jej oprogramowanie przechodziło poprawki. Aktualnie trwają negocjacje z YAMAHA by wydać ją we wrześniu.

Jeśli chodzi o sam głos UNI, będzie posiadała więcej niż dwa VB oraz posiadała funkcję Cross Synthesis. Przewidywane są dla niej dwa języki, koreański i angielski. Koreański ma zostać wydany jako pierwszy na jesień tego roku, natomiast angielski planowany jest na wiosnę 2017.

Jeśli chodzi o jej dawcę głosu nie podano nazwiska. Firma przyznała, że mieli wiele problemów i musieli zrezygnować ze współpracy z pierwotną osobą, która miała użyczyć jej głosu. Jak podają była to sytuacja krytyczna. W związku z tym aktualna dawczyni głosu nie została na razie ujawniona i trwają nadal dyskusję w tej sprawie. Firma jednak zapewnia, że jest ona nastawiona pozytywnie do projektu i daje z siebie wszystko, by głos UNI był jak najlepszy.

ST Media zapewnia nas, że wszystko idzie już pomyślnie i wkrótce podzieli się z nami resztą informacji za pośrednictwem VocaloidNews.net.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+