Mikuture otrzymało wielką aktualizację

Mikuture – najbardziej rozbudowana aplikacja dla systemu Android pozwalająca na wykonywanie zdjęć z Hatsune Miku w trybie rozszerzonej rzeczywistości właśnie została zaktualizowana. Zmian jest mnóstwo, więc naprawdę warto zainteresować się tą apką na nowo.

Istnieje kilka aplikacji pozwalających na robienie fotek z Vocaloidami w rzeczywistości rozszerzonej (tzw. AR – ang. Augmented Reality). Perełką wśród nich jest Mikuture, którego ilość funkcji pozostawia pozostałe apki daleko w tyle. 14 lutego została opublikowana wersja 2.0 dla systemu Android, w której zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka.

Najbardziej znaczącą nowością jest z pewnością możliwość wyboru modelu postaci. Do tej pory jedynym wyborem był model Miku Hatsune Appearance. Teraz dostępnych jest 6 modeli:

  • Miku Classic – Hatsune Miku Appearance (Mamama)
  • Snow Miku – Hatsune Miku Appearance (Mamama)
  • Sakura Miku – Hatsune Miku Appearance (Mamama)
  • Hatsune Miku Append (Tda)
  • Yuzuki Yukari (Hatuki)
  • v flower (mqdl)

 

Każdemu z powyższych modeli możemy nadać jedną z wielu póz, rodzaj oczu, brwi, ust oraz specjalne elementy takie, jak błysk w oczach lub rumieńce. Nowością jest możliwość niezależnej rotacji głowy i gałek ocznych oraz załadowanie zdjęcia z galerii, dzięki czemu na jednym zdjęciu możemy uchwycić kilka Vocaloidów. Zmieniono także korzystanie z żyroskopu dla automatycznego poziomowania modelu, które bardzo ułatwia strzelanie fotek.

Zmiany zaszły także w interfejsie Mikuture – aplikacja nie będzie już pytać o język przy każdym uruchomieniu, zmienione zostały menu główne oraz projekt przycisków.

Niestety, nie wszystko jest idealne. Na moim smartfonie (Sony Xperia Z1) model vFlower się krzaczy, co dobrze widać na dołączonej fotce – niepoprawnie wyświetlają się jej włosy i ręce, a postaci towarzyszą czarne trójkąty. Interfejs miejscami jest nieintuicyjny – przydałby się klawisz do usuwania suwaków, które się pojawiają przy np. wyborze brwi. Zdarzają się też problemy z autorotacją (apka od teraz działa także w pozycji horyzontalnej) podczas korzystania z gotowego zdjęcia wybranego z galerii. Przyciski oraz niektóre elementy modeli zostały wykonane w niskiej rozdzielczości, przez co na tabletach i ekranach FullHD wyglądają brzydko. Na szczęście, w większości są to drobne błędy, które nie umniejszają przyjemności korzystania z Mikuture.

Osobiście bardzo polecam pobranie tej aplikacji – jest to prawdziwa gratka dla fanów Vocaloidów oraz cosplayerów szukających pomysłów na oryginalne zdjęcia. Osobiście po cichu liczę na to, że w kolejnych aktualizacjach zostaną dodane kolejne Cryptonloidy takie, jak Megurine Luka czy bliźnięta Kagamine.

Uwaga: Mikuture jest dostępne także na platformę iOS, lecz we wcześniejszej wersji, pozbawionej funkcji, o których tu napisałem.

 

Pobierz z Google Play

Pobierz w App Store

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+