Masaoka Azuki i Kobayashi Matcha na VOCALOID 4

12 lipca 2017 roku Yamaha we współpracy z SEGA wydali do sprzedaży dwa nowe banki brzmień. Jednakże nie możemy nazwać je zupełnie nowe, dlaczego?

Każdy kto się orientuje w Vocaloidowym półświatku zna lub przynajmniej obiła mu się o uszy gra Project 575 oraz anime o tej samej nazwie. Tam poznajemy dwie dziewczyny Masaoka Azuki i Kobayashi Matcha, które otrzymały własne głosy nagrane na silnik Vocaloid 2 Lite. Ich głosy jednak nie był dostępny inaczej niż w grze, a posiadanie go w inny sposób było nielegalne. W te wakacje to się zmieniło. Yamaha zaktualizowali je i przenieśli na silnik VOCALOID 4. Każda z nich otrzymała jeden bank brzmień, który standardowo jest kompatybilny na system Windows jak i Mac oraz wymagane jest posiadanie edytora VOCALOID 4, VOCALOID 4 for Cubase lub innego z serii Cubase. Obydwie śpiewają w języku japońskim. Ich głosy można kupić oddzielnie za 9720 jenów (ok 316 zł) lub razem z 10% zniżką za 16200 jenów (ok 527 zł). Za odświeżony projekt postaci odpowiada Hiro Kanzaki, natomiast dawczyniami głosu niezmiennie pozostają Yuka Outsubo dla Azuki oraz Ayaka Oohashi dla Matcha. Ich ranga to F2-C4 dla Azuki i G2-E4 dla Matcha, a tempo to 70-180 BPM dla każdej.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+