Macne Nana na VOCALOID4

Z okazji siódmej rocznicy powstania Macne Nany zostało przyszykowanych wiele niespodzianek dla jej fanów. 

Przez ostatni miesiąc na stronie macne.net można było zaobserwować takie zjawisko jak wczytujące się karty.  Strona zawierała napis Macne 7th sing by Haruna Ikezawa 2016.03.28 oraz trzy karty, które co jakiś określony czas odsłaniały swoją zawartość. Pierwsza z nich przedstawiała 4 trefl, druga wizerunek Macne Petit z symbolem pika, a dzisiaj została odsłonięta kolejna karta przedstawiająca asa karo z charakterystycznym wizerunkiem owcy ze zdjęcia profilowego na twitterze firmy AH-Software, która jest maskotką ich produktu CloneCD.

cards

Z początku zamiast rozwiązania, zagadka przyniosła więcej pytań, jednakże strona została zaktualizowana przynosząc odpowiedzi na wszelkie pytania. 4 trefl symbolizowała silnik VOCALOID4, wizerunek Nany Petit wskazywał, że także ona pojawi się w projekcie, natomiast as karo prezentował firmę, która miała się tym zająć.

nana_petit_7thDzisiaj z okazji siódmej rocznicy został przedstawiony zatwierdzony projekt aktualizacji Macne Nany na silnik VOCALOID4. Dodatkowo w pakiecie znajdować ma się Macne Nana Petit, czyli jej młodsza wersja, która także otrzymała głos od Haruny Ikezawy. Wiadomo, że japoński i angielski Nany ulegną zmianom, skupiając się na ich przebiegu. Natomiast Macne Petit otrzyma tylko japoński VB. Aktualizacja ma zostać wydana w drugiej połowie 2016 roku spod skrzydła firmy AHS.

Z racji wydania nowej aktualizacji dostępny VB Nany na silnik V3 zostanie wycofany ze sprzedaży. Zamówienia można realizować do 31 marca 2016.

Na stronie także zostały udostępnione do pobrania za darmo tapety na komputer, iPhone’a oraz iPada z grafiką od Gomoku Akatsuki z okazji siódmej rocznicy Nany.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+