Ievan Polkka z udziałem Hatsune Miku trafi do gry Just Dance 2016

W grze tanecznej Just Dance 2016 na liście utworów pojawi się kawałek wykonany przez Hatsune Miku. Zamiast się cieszyć i otwierać z tej okazji butelkę szampana, mam mieszane odczucia…

Just Dance to gra taneczna studia Ubisoft. Wiadomość o pojawieniu się Hatsune Miku w takiej produkcji jest sporym zaskoczeniem. Wszystko byłoby pięknie, gdyby twórcy podeszli do tematu z należytym przygotowaniem. Ich praca jednak pozostawia niedosyt. Zobaczcie sami:

 

Mój pierwszy zarzut dotyczy wyboru piosenki. Jest to Ievan Polkka, jeden z starszych kawałków, na którym Miku zdobyła sporą popularność. Problem z nią jest taki, że jest to jedna z tych piosenek, która dla zachodniego odbiorcy wydawać się będzie czymś dziwnym, a może nawet irytującym. Śpiew Miku oparty na słowach pochodzących z języka fińskiego brzmi specyficznie, w dodatku utwór powstał z użyciem najstarszego voicebanku Miku opartego na silniku VOCALOID2. Jest mnóstwo kawałków, które sprawdziłyby się lepiej – chociażby Viva Happy! Mitchiego M, Weekender Girl HachioujiegoP czy Gradually Getting Faster od 40mP.

Nie podoba mi się także projekt wystroju sceny oraz sama postać występująca na ekranie. Ja, będąc osobą przywykłą do japońskiej estetyki, mam problemy z zaakceptowaniem tego, co zostało przedstawione. Zarówno tła, jak i tancerka, prezentują się wręcz odstraszająco i nie ma w tym nawet odrobiny uroku z oryginalnego PV.

Ciężko nie zwrócić uwagi na jeszcze jeden problem – choreografia. Tylko w większej połowie pokrywa się z tą, którą fani zwykli wykonywać od lat w swoich filmikach; wiele kroków zostało zastąpionych.

Żeby nie było – nie jestem zły z powodu pojawienia się Miku w kolejnym Just Dance. Jest to jeszcze jedna okazja, by Vocaloidy zyskały grono nowych fanów. Uważam jednak, że ta świetna sytuacja nie została wykorzystana dostatecznie dobrze.

Warto też nadmienić, że Hatsune Miku pojawiła się już raz w grze Just Dance Wii U, lecz ta dostępna jest wyłącznie w Japonii. Wykorzystano tam utwór Tell Your World autorstwa kz. Uważam, że choreografia i tła prezentują się tam znacznie lepiej od Ievan Polkki. Porównajcie sami:

 

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

3 odpowiedzi

  1. Pyo pisze:

    Matko, ta Polkka jest okropna.

  2. Marta pisze:

    Uważam, że Viva Happy czy Weekender Girl byłoby o niebo lepsze, ale cóż… nic na to nie poradzimy. Może doczekamy się którejś z tych piosenek w kolejnej odsłonie Just Dance

  3. Kitsuu~ pisze:

    JA SIĘ PYTAM CO TO JEST??!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+