Hatsune Miku V4X – nowe głosy na dziewiąte urodziny Miku

Dzisiejszego dnia Hatsune Miku świętuje swoje dziewiąte urodziny. Jest to szczególna rocznica, gdyż z jej okazji został wypuszczony nowiuteńki zestaw voicebanków Hatsune Miku V4X dla czwartej generacji silnika VOCALOID.

v4x

Urodziny Miku to zawsze spore wydarzenie – tysiące artystów w tym dniu stara się dołożyć swoją cegiełkę i w ramach obchodzenia urodzin publikuje ilustracje, oryginalne utwory, covery i wszelkie inne przejawy swojej inwencji twórczej. Tym razem owa twórczość została zepchnięta na dalszy plan za sprawą wyczekiwanej od dawna premiery voicebanku Hatsune Miku V4X. Cóż takiego się z nim wiąże?

Do nabycia są trzy różne paczki: Hatsune Miku V4X, Hatsune Miku V4 English oraz Hatsune Miku V4X Bundle. Ich ceny cyfrowych wersji w sklepie VOCALOID SHOP prezentują się następująco:

 • Hatsune Miku V4X: 15 120¥ (570 zł)
 • Hatsune Miku V4 English:  17 280¥ (650 zł)
 • Hatsune Miku V4X Bundle (V4X + V4 English): 21 600¥ (820 zł)

Paczka V4X zawiera 5 voicebanków: Original, Soft, Solid, Dark, Sweet. Głos angielski to tylko jeden voicebank zbliżony brzmieniowo do banku Original. Nowa Miku otrzymała możliwość słabej lub silnej wymowy (funkcja Power/Soft) za sprawą rozszerzenia Pronunciation Extension Function wchodzącego w skład funkcji E.V.E.C. pozwalającej na bardziej zaawansowane zarządzanie brzmienie głosu. E.V.E.C. jest kompatybilny z bankami Original, Soft i Solid.

Tak oto brzmi Hatsune Miku V4X Soft z użyciem głosu Dark w refrenie:

 

A tutaj można posłuchać demonstracji dla angielskiego voicebanku:

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

2 odpowiedzi

 1. A-yo pisze:

  Też postanowiłam dołożyć własną cegiełkę do tego wszystkiego i dodałam na Vocaloid Amino mój rysunek Miku w mundurku szkolnym. Ma to nawet sens, w końcu jutro jest początek roku szkolnego
  Jeżeli cię to interesuje, moja nazwa brzmi Shilaha, możesz obejrzeć. Tylko żeby nie było, nie jestem profesjonalistą więc… no rozumiesz o co chodzi XD

 2. randompudding pisze:

  jejku, jak ona uroczo brzmi. omg *—*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+