Hatsune Miku i fenomen VOCALOID w nowym podręczniku od wydawnictwa Oxford University Press

Nauczanie na temat programu VOCALOID w szkołach jest nadal czymś rzadko spotykanym. I właśnie dlatego Uniwersytet Oksfordzki, najstarsza i bardzo dobrze znana uczelnia w Wielkiej Brytanii, podjęła się wytłumaczenia czym jest Hatsune Miku oraz przybliżyć nam cały fenomen VOCALOID.

Książka nosi tytuł “The Oxford Handbook of Music and Virtuality”, a temat, o którym mowa, możemy znaleźć w rozdziale drugim zatytułowanym “Vocaloids, Holograms, and Virtual Pop Stars”. W nim znajdziemy cztery prace, w tym jedną napisaną przez naszego rodaka.

 • 6. Vocaloids and Japanese Virtual Vocal Performance: The Cultural Heritage and Technological Futures of Vocal Puppetry
  Louise H. Jackson & Mike Dines
 • 7. Hatsune Miku and Japanese Virtual Idols
  Rafal Zaborowski
 • 8. Hatsune Miku, 2.0Pac, and Beyond: Rewinding and Fast-Forwarding the Virtual Pop Star
  Thomas Conner
 • 9. “Feel Good” with Gorillaz and “Reject False Icons”: The Fantasy Worlds of the Virtual Group and Their Creators
  Shara Ramberran

Jak na podręcznik akademicki jest dość kosztowny. Jego cena wynosi 97 funtów (ok. 545 zł) za kopię fizyczną, natomiast ebook to 85 funtów (ok. 475 zł). Na szczęście duża część tego podręcznika jest dostępna za darmo do przeczytania na Google Books, poza podrozdziałem 9 i częścią 8. Książka w całości w języku angielskim. Do sprzedaży wyjdzie 31 marca 2016.

Fragmenty książki można przeczytać tutaj. Samą książkę można nabyć tutaj oraz przejrzeć jej fragmenty.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+