DigiEye – koncert Miku w domowym zaciszu

DigiEye to aplikacja na smartfony, za pomocą której użytkownik będzie mógł zatrzeć granicę pomiędzy światem 2D a 3D. Brzmi pięknie, lecz czy faktycznie tak jest?

Aplikacja DigiEye opiera się na koncepcji rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality). Korzystając z aparatu, pozwala na obejrzenie koncertu Hatsune Miku w dowolnym miejscu na ekranie smartfona. Od teraz program ten jest dostępny w angielskiej wersji językowej.

DigiEye zostało wydane zarówno na system iOS, jak i na Androida. Pozwala na oglądanie koncertu jednego utworu – Burenai Ai De autorstwa Mitchie M. W trakcie spektaklu wyświetlane jest angielskie tłumaczenie oraz japoński tekst w romaji.

rohto2

Dla niektórych osób problemem związanym z tą aplikacją może być konieczność uchwycenia obiektywem specjalnie przygotowanej grafiki; w innym wypadku nie ma możliwości rozpoczęcia koncertu. Aplikacja co prawda posiada możliwość przeniesienia użytkownika do dokumentu PDF, którego należy wydrukować, lecz nie każdy posiada w domu drukarkę. Dla leniuchów pozostaje opcja sfotografowania grafiki wyświetlonej na np. monitorze komputera, ale wtedy Hatsune Miku będzie… chodzić po pionowej ścianie (tak, jak na poniższym screenshocie).

rohtościana

Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać z poniższych linków:

Pobierz DigiEye na platformę Android

Pobierz DigiEye na platformę iOS

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+