Dex i Daina – Nowe Vocaloidy od Zero-G

Wczorajszego dnia Zero-G zapowiedziało dwa nowe anglojęzyczne Vocaloidy korzystające z silnika VOCALOID4. Obie postacie posiadają zwierzęce cechy – Daina bazuje na lisie, Dex zaś na psie. Za ich projekty odpowiada SteelEmissary.

Z wypowiedzi Aki Glancy, Circusa-P i kilku innych użytkowników, którzy zaangażowani byli w ich wczesne testy wynika, że oboje posiadają tylko po jednym voicebanku. Oznacza to, że funkcja Cross-Synthesis nie będzie u nich możliwa.

Należy zaznaczyć, że oboje są jeszcze w fazie produkcji, więc dużo rzeczy może się zmienić do ich wydania, w tym nazwy. Początkowo Zero-G planowało wypuścić je w maju, lecz prace zostały przedłużone. Obecnie premiera planowana jest na bliżej nieokreślone bieżące lato.

Fanart autorstwa Chorvaqueen

Dex po lewej i Daina po prawej stronie. Fanart autorstwa Chorvaqueen.

Oba Vocaloidy zostały stworzone z myślą o używaniu ich do amerykańskiej odmiany języka angielskiego, co objawia się m.in. w ich sposobie akcentowania wyrazów. Ich docelowym gatunkiem muzycznym jest pop. Dex i Daina będą pierwszymi Engloidami zaprojektowanymi jako duet, a ich wokalne zdolności mają wzajemnie się uzupełniać, dając w efekcie szersze spektrum możliwości.

 

Haku Deer

Użytkownik wszelkiego rodzaju śpiewających syntezatorów, oraz miłośnik chińskich VOCALOIDów. W wolnych chwilach rysuję lub udzielam się w fandomie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+