Crypton uderza w chiński rynek – nadchodzi chińska Hatsune Miku

W zeszłym tygodniu po świecie rozniosła się informacja, jakoby ruszył projekt chińskiej Hatsune Miku. Było dużo nie wyjaśnionych informacji oraz tylko jeden plakat, który miał być reklamą nowego projektu. Co z tego wyszło?

Zacznijmy jednak od początku. Pomysł wydania chińskiej Miku, która śpiewałaby w dialekcie mandaryńskim powstał już w 2014, ale został odłożony na późniejszy termin.

3 grudnia podczas HATSUNE MIKU EXPO 2016, które odbyło się w Chinach ogłoszono, że prace nad jej mandaryńskim voice bankiem trwają. Zaprezentowano nawet jej pierwsze wstępne demo, które tradycyjnie już zaczyna się od piosenki „Molihua”. Nie została podana dokładna jej data premiery, na banerze reklamowym umieszczono tylko napis „wkrótce”. Baner zawierał także cień, który prezentuje jej nowy wygląd oraz adres strony internetowej, który pozwoli na śledzenie toku pracy nad jej nowym głosem: poppro.cn.

Dodatkowo przedstawiono talkloida, który prezentuje chińską Miku. Przed konferencją Wat zostawiał wskazówki na twitterze, które mówiły między innymi o tym, że trwają prace nad ścieżką dźwiękową dla talklida w zagranicznym języku.

W związku, że z tą informacją wyszło wiele niejasności sam Hiroyuki Itoh, szef firmy Crypton Future Media, potwierdził autentyczność tych informacji. Także wszyscy ci którzy wątpili mogą odetchnąć z ulgą i brać korepetycje z języka chińskiego, ponieważ szał na chińskie Vocaloidy właśnie się rozpoczął.

mikuv4xc

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+