Cicha premiera Stardust już za nami – posłuchajcie, jak brzmi!

Nowy chiński Vocaloid Stardust swoją premierę miał 13 kwietnia. Z jakiegoś powodu całe wydarzenie obyło się bez fanfar i hucznych oklasków. Zamiast tego, Chińczycy skrzętnie zaczęli wysyłać paczki z oprogramowaniem osobom, które złożyły zamówienie w przedsprzedaży.

Stardust to nowe dziecko zrodzone ze współpracy Shanghai Henian i Quadimension. Jest to żeński Vocaloid czwartej generacji śpiewający w standardowym języku mandaryńskim (lub też jak kto woli, po chińsku).

O fakcie powstawania takiego Vocaloida wiedzieliśmy już od zeszłego roku. Pierwsze informacje mówiące o tym, że Stardust może otrzymać swój voicebank zostały opublikowane 1 kwietnia 2015, więc powszechnie uznano je za żart. Ku zdziwieniu,  Stardust wcale nie okazała się być primaaprilisowym dowcipem. We wrześniu mogliśmy usłyszeć o konkursie na ilustracje związane z tą postacią, a w lutym poznaliśmy miesiąc, w którym ma zostać wydana. Wówczas oficjalne plany mówiły o marcu, jednakże premierę przesunięto na 13 kwietnia.

Oczywiście, 13 kwietnia już za nami, a premiera odbyła się zgodnie z wcześniejszymi planami. Jako pierwsze kopię voicebanku otrzymały osoby, które zamówiły Stardust w przedsprzedaży. Jej cena wynosi 680 juanów, czyli mniej więcej 400 złotych.

Jesteście ciekawi, jak Stardust brzmi? Poniżej umieszczam dwa utwory w jej wykonaniu. Mam nadzieję, że jej barwa głosu przypadnie Wam do gustu! Mi przypadła, mam nadzieję, że nie jestem odosobnionym przypadkiem 😉

 

 

 

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+