Chiński wysyp Vocaloidów, czyli nowości zza wielkiego muru

Nadeszły wakacje ale to nie znaczy, że wszystkie firmy poszły na urlop. Dwie chińskie korporacje pracują w pocie czoła, by zaprezentować nam jak najwięcej swoich produktów.

Nie tak dawno, bo 25 czerwca 2017, Yuezheng Longya trafił do sprzedaży na stronie taobao. Jednakże już dzień wcześniej na stronie bilibili można było znaleźć kilka piosenek z jego udziałem, także 24 czerwca uważa się za dzień jego wydania. -Więcej o Yuezheng Longya i jego przedsprzedaży możecie znaleźć tutaj.-

Jakiś czas temu także wspominałam o wielkim koncercie organizowanym przez SHN, Vsinger Live. Podczas jego trwania można było usłyszeć wiele debiutów. Na pewno największym zaskoczeniem dla fanów jest fakt, że Luo Tianyi otrzymała japoński VB. Podczas występów Tianyi wykonała cover Gokuraku Joudo oraz wystąpiła razem z Aya Uchida śpiewając „Floating Heart” oraz „Sweet Dreamer”, które oryginalnie śpiewa Aya. 19 czerwca firma oficjalnie przyznała, że projekt japońskiego VB wrócił do produkcji na silnik V4 oraz zaprezentowano boxarty dla dwóch języków, japońskiego i chińskiego. Każdy z nich zawiera inny wygląd, a ilustracje wykonane zostały przez -TID-.

Tianyi_v4_box

Kolejną niespodzianką podczas koncertu, chociaż prawdopodobnie każdy się jej spodziewał, było wystąpienie Zhiyu Moke oraz Mo Qingxian z ich własnymi głosami. Moke wystąpił z piosenką Xūnǐ Shàonián natomiast Qingxian z piosenką Ace. Dawcą głosu Moke został Shangqing Su (苏尚卿) znany także jako Xigushang (西呱双), aktor głosowy z grupy 729 Voice Factory. Natomiast dawczynią głosu Qingxian jest Mingyue (冥月) znana jako Dai Yue (呆月) lub Peng Peng (朋朋), która jest profesjonalną piosenkarką znaną najbardziej z jej albumu „LOVE SICK.

Nowością ma być kolejny żeński głos na silnik V4 od firmy Shanghai Wangcheng we współpracy z Migu Comics, a jej imię to Zhang Chuchu. Jej dawczynią głosu została aktorka głosowa Sū Wǎn z Voice Bear Studio, która została wybrana przez selekcję.
Zhang Chuchu była postacią z manhua (chiński odpowiednik mangi) „Chǔchǔ Dòng Rén” („楚楚动仁”) wydawany przez Migu Comics. W 2016 roku firma Shanghai Wangcheng zadecydowała, że chcieliby stworzyć VB na silnik VOCALOID metodą współpracy (Business-to-Business; B2B), w wyniku czego firma nawiązała kontrakt z Migu Comics oraz NetEase Comics tworząc głos dla Chuchu oraz Yuecheng. Prace nad Chuchu rozpoczęły się we wrześniu 2016. W kwieniu 2017 został zatrudniony jeden z dobrze znanych producentów publikujący swoje prace na bilibili, Nalanxunfeng, do przetestowania jej próbek od czterech różnych dawców głosu. Kandydatkami na to miejsce były Jun Qing (君卿; Jūn Qīng), Jizhi de Bai (鸡汁的白; Jīzhī de Bái), jackwin (降温; Jiàngwēn) i Su Wan (苏婉; Sū Wǎn). 21 czerwca zostało ogłoszone, że wygrała Sū Wǎn, druga była jackwin a trzecia Jūn Qīng. Oczywiście pierwsze demo jej głosu to tradycyjnie piosenka Molihua, które zostało wykonane na wszystkich czterech próbkach (jackwin, Jun Qing, Jizhi de Bai).

Chuchu

Co wiemy o Chuchu? Ma 21 lat oraz 168 cm wzrostu, według komiksu jej postać była modelką ale stała się projektantką bielizny. Jest odważna, żywiołowa, śmiała i sprawiedliwa. Jako VOCALOID jest po prostu modelką i projektantką.

Yuecheng (King) jest drugim projektem na silnik VOCALOID od Shanghai Wangcheng, który został zaprezentowany w marcu 2017. Postać ta pochodzi z manhua „Mànhuà Jiā Yǔ Dà Míngxīng: Yuèróng Yǔ Yuèchéng” („漫画家与大明星:悦蓉与悦成” / „The Manhua Arist and The Idol: Yuerong and Yuecheng”) wydany przez NetEase Comics. Jak w przypadku Zhang Chuchu tak dla niego poszukiwany był dawca głosu za pomocą selekcji. Z całej listy kandydatów wybrano trzech do dalszej współpracy i wiadome jest, że demo zostanie stworzone przez znanego producenta, Dr. Yun.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+