Chińska rewolucja, czyli coraz bliżej wydania Ling oraz debiut na silnik V4!

Dzisiaj (28 maja) po południu została podana informacja od Shanghai He Nian o chińskiej Vocaloid Yuezheng Ling oraz kolejnej nowości.

Zostało podane, że bank brzmień Yuezheng Ling jest już skończony i teraz tylko trzeba przygotować jej pudełko. Zostało także podane, że jej data wydania jest już coraz bliższa, wstępnie w granicy czerwca bądź lipca tego roku.

Ponadto została podana informacja o zupełnie nowym projekcie. Nazywa się Stardust lub po chińsku Xing Chen (星尘; Xīng Chén). Jej projekt ma być zrealizowany na silnik VOCALOID4 we współpracy z grupą Quadimension.  Jest ona odpowiedzialna za wydawanie popularnej serii albumów o nazwie 平行四界Quadimension. Stardust na początku była ich maskotką i nazywała się Quadimensionko.

Xing Chen

Ogłoszono, że nagrania do jej banku brzmień rozpoczną się w czerwcu i tym ma rozpocząć serię Voicebank Customize Project. Dodano również, że jest ich pierwszym projektem, który nie jest częścią VOCANESE, do której należą Luo Tianyi, YANHE oraz mająca zostać wydana Yuezheng Ling.

Xing_chen_concept_2Xing_chen_concept_1

Ogłoszenie Stardust zrobiło duże poruszenie wśród chińskiego fandomu, ponieważ zmartwili się tym, że nadal cierpią na brak męskich głosów. Firma jednak uspokaja twierdząc, że ich kolejnym projektem zaraz po niej ma być męski bank brzmień. Jednak nadal są to plany na dalszą przyszłość. Kolejnym zmartwieniem fandomu jest fakt, że Stardust za bardzo przypomina inną, już znaną Vocaloidkę. Chodzi o podobieństwo do japońskiej divy Hatsune Miku, jednak ta sprawa bardzo szybko przycichła gdyż nie była tak bardzo istotna.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+