Winter WonFes 2016 – festiwal figurek z mnóstwem nowości

Na konwencie Winter WonFes 2016, który ma miejsce w Japonii, pojawiła się firma dobrze nam znana. Mowa tu o Good Smile Company, która wydaje figurki z popularnych serii Figma i Nendoroid. Dla tej firmy jednak nie był to konwent jak każdy. Przy stoiskach GSC na uczestników czekało kilka dodatkowych atrakcji, w tym możliwość wygrania Snow Miku 2016. We współpracy z Tokyo Otaku Mode, został zorganizowany konkurs z nagrodami. Głównym zadaniem było odpowiedzieć na parę pytań w quizie, ale to tylko część niespodzianek.

Prezentuję wam… Tańczącą i śpiewającą Miku! Całkiem normalne, prawda? A jednak, co powiecie na to, że to figurka? Tak, prawdziwa figurka, tej niebieskowłosej diwy, która tańczy! Oto film. Jest to króciutka promocja, jednak przyznajcie… Czy to nie urocze?

 

Teraz trochę o Vocaloidzie IA i głosie dla CeVIO ONE. Wiadomo od dnia pierwszej rocznicy wydania modułu mowy ONE, że będzie ona mieć figurkę, tak samo, jak i IA ROCKS. Nie zaszkodzi nam o tym przypomnieć, ukazując ich śliczne wizerunki:

 

 

Projekt Sega feat. Hatsune Miku Project, obłowił się w kilka Nendoroidów. Znalazłam zdjęcia do piosenki Raspberry*Monster, przypuszczalnie openingu gry i do (równie prawdopodobnego) Breath With You.

 

Yuzuki Yukari otrzymała dwie nowe wizualizacje wraz z aktualizacją na silnik V4. Na owym konwencie pokazano prototyp wersji Lin w kolorze. Nie wiem, jak wam, jednak mnie ona urzekła.

 

Ukazanych zostało również kilka prototypów i – prawdopodobnie – jeden zatwierdzony projekt figurki Miku związany ze sportem. Oczywiście, Racing Miku jest obecna wśród prototypów, ale kto spodziewał się Miku z rowerem? Cóż, ja się raczej do takich nie zaliczam.

 

Kolejna sprawa: Vocaloidowe zapowiedzi. Kilka nowych Figm powinno ujrzeć światło dzienne prawdopodobnie w 2016, ewentualnie na początku 2017 roku.
Firma Max Factory zapowiedziała kolejną Figmę MEIKO V3.
Została zapowiedziana kolejna figurka Hatsune Miku od Good Smile Company w ramach projektu Sega feat. Hatsune Miku Project, tym razem w wersji Halloween.
Luka V4x będzie mieć Figmę w ogromnej skali 1/4.
Największą tajemnicą zostały owiane figurki Kagaminów. Oboje otrzymają Figmy w skali 1/4. Jednak ukazane zostały jedynie ich sylwetki. Prawdopodobnie chodzi o stroje kąpielowe znane z dodatku DLC do Project DIVA F 2nd, lecz nie jest to nic pewnego.

 

Następną nowością, do jakiej się dorwałam była Miku od Max Factory w wersji Winter Heroine z gry Shingeki no Bahamut.

 

Ostatnie, co mnie chyba najbardziej ze wszystkiego cieszy; wszystkie Cryptonloidy otrzymały aktualizacje, czy to do V3, czy może i najnowszego silnika V4. Good Smile Company wypuściła jednak wersje pierwotne Nendoroidów dla każdego z nich i zostały potwierdzone i ukazane prototypy najnowszych wersji wyglądu Nendo. MEIKO, KAITO oraz Miku przy wyglądzie na V3, tak jak i Megurine Luka wraz z Kagamine Rin i Lenem z wyglądem z najnowszych designów na V4x. Według mnie są one przesłodkie i będą świetnie wyglądać w kolorze. Czy tylko ja nie mogę się doczekać? Najbardziej raduje mnie widok Rin i Lena.

 

To wszystkie informacje, jakie znalazłam. Jak już wspominałam nie mogę doczekać się Nendoroidów Kagamine. Prawie równie mocno ciekawi mnie figurka Luki. Czy wśród nowych figurek znalazły się takie, które przykuły Waszą uwagę?

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+