Racing Miku 2015 – nowa maskotka drużyny Good Smile Racing

Good Smile Racing to zespół biorący udział w japońskich wyścigach samochodowych serii Super GT. Jego maskotką jest tzw. Racing Miku, czyli Hatsune Miku ubrana w nowy strój (jej pochodna). Wiadomo już, jak będzie wyglądać w sezonie 2015.

W 2008 roku utworzony został team wyścigowy o nazwie Good Smile Racing. Jak łatwo można wywnioskować z jego nazwy, należy on do Good Smile Company: firmy produkującej figurki, m.in. niezwykle popularne Nendoroidy. Maskotką GSR została Hatsune Miku i jej wizerunek możemy oglądać na karoseriach samochodów ściągających się w najbardziej prestiżowej japońskiej serii wyścigów – Super GT.

Niewątpliwym plusem jest to, że postanowiono zrezygnować z oryginalnego projektu postaci Miku i zastąpiono go nowo stworzoną odmianą, czyli Racing Miku, zwaną także jako królową wyścigów.

B5iVFjXCYAMRsxa (3)B5iVFjXCYAMRsx

Każdego sezonu Super GT (trwającego rok) Good Smile Racing prezentuje kolejne wizerunki Racing Miku, które różnią się swoim wyglądem. Nie inaczej jest w tym roku. Prezentacja wizerunku Racing Miku dla sezonu 2015 została wyemitowana na Niconico i w trakcie tego wydarzenia zaprezentowano nowy samochód teamu. Został nim Mercedes-Benz SLS AMG GT3, który zastąpi używane w poprzednich sezonach BMW Z4.

 

Nową Miku ochrzczono mianem księżniczki-rycerz. Jej atrybutami stały się tarcza oraz parasolka, która po złożeniu wygląda jak sporych rozmiarów miecz. Dodatkowo, otrzymała wierzchowca: jednorożca wyglądającego niczym futurystyczny robot lub motocykl. Za design postaci odpowiada Koyama Shigeto, a oficjalne ilustracje zostały wykonane przez artystę o pseudonimie Taiki. Osobiście uważam, że efekt ich prac jest rewelacyjny i Racing Miku 2015 zostanie moją ulubioną spośród wszystkich Racing Miku.

Co ciekawe, już teraz poznaliśmy wygląd dwóch pierwszych figurek z księżniczką-rycerz – Figmy i Nendoroida. Niestety, ta druga została przedstawiona w nieukończonej formie i nie została pomalowana. Wciąż nie zostały ogłoszone daty początku składania preorderowych zamówień.

Co sądzicie o nowej maskotce GSR? Ja jestem zdecydowanie na tak! Podoba mi się na tyle, że poważnie rozważam kupno Figmy, gdy tylko będzie dostępna.Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+