Nowy VOCALOID 4 LUMi

Niedawno pojawiła się zapowiedź projektu nowego żeńskiego głosu z obiecującą przyszłością.

19 maja został zaprezentowany nowy głos na silnik VOCALOID 4 od firmy Akatsuki Virtual Artist (AVA) o nazwie LUMi. Jej dawczynią głosu została Ohara Sayaka, aktorka głosowa znana z takich ról jak Erza Scarlet (Fairy Tail) czy Sailor Neptune (Sailormoon Crystal). Projekt postaci został przygotowany przez Fugin Miyama, znanej ilustratorki która zajmowała się ilustracjami do takich serii jak Overlord czy Eureka Seven.

Obecnie nie posiadamy wiele informacji na jej temat poza faktem, że wersja próbna jej głosu zostanie udostępniona 3 czerwca tego roku. Nie opublikowano żadnego demo dla niej by zademonstrować jej głos. Potwierdzeniem jej projektu jest post na oficjalnej stronie AVA oraz tweet od samej dawczyni głosu na jej profilu.

LUMi jest stworzona z każdej strony przez profesjonalistów. Jedną z nich jest wcześniej wspomniana ilustratorka Fugin Miyama. Jest to jedna z pięciu osób, które wzięły udział w stworzeniu tego projektu. Ze wszystkimi został przeprowadzony wywiad, który później zostanie upubliczniony.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie AVA, jest to firma skupiająca się na kreatywności, stawiając na współpracę z młodymi twórcami aby uczynić ten świat bardziej zabawnym. To może dawać nadzieję na pojawienie się wielu nowych talentów oraz ciekawych propozycji muzycznych z użyciem LUMi w niedalekiej przyszłości.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+