Voice Providers, czyli spis dawców głosu. Część III

Tutaj znajdziecie dalszą część moich poprzednich tematów o dawcach głosu dla poszczególnych Vocaloidów.  Jeśli chcecie zacząć od początku, zapraszam do tego artykułu, a jeśli jesteście ciekawi co było w części drugiej, zajrzyjcie do tego odnośnika.

VOCALOID4

CYBER DIVA

Jej dawczynią głosu jest Jenny Shima, aktorka teatralna i modelka. Aktualnie mieszka w Japonii w mieście Kashiwa w prefekturze Chiba.

Jenny zna biegle dwa języki: angielski i japoński. Jest mężatką i ma jednego synka. Aktualnie pracuje jako host w NHK World Radio Japan. Wcześniej pracowała jako piosenkarka/wykonawca w Tokyo DisneySee, Hong Kong Disneyland, Royal Caribbean International oraz Walt Disney World w Orlando na Florydzie. Można było ją usłyszeć min. w Małej Syrence.

Jenny Shima „BUDDYFIGHT”

CYBER DIVA „Roller Coaster „


Sachiko

Jej dawczynią głosu jest Sachiko Kobayashi, znana wokalistka enka oraz okazjonalnie aktorka głosowa. Wcześniej współpracowała z firmą The Pokémon Company pod pseudonimem Garura Kobayashi. Urodziła się 5 grudnia 1953 roku w Niigacie.

W wieku dziewięciu lat stała się mistrzynią w Uta Mane Tokuhon i została przesłuchana przez znanego japońskiego kompozytora oraz gitarzystę, Masao Koga. Pomimo, że Sachiko wtedy była uczennicą czwartej klasy, jej głos został porównany do dobrze znanej japońskiej wokalistki specjalizującej się w stylu enka, Hibari Misory. Rok później przeprowadziła się z rodziną do Tokio, gdzie wydała swój debiutancki utwór Usotsuki Kamome.

W 1968 zagrała w serialu telewizyjnym Aoi Taiyou. Nagrała także do niego piosenkę zamykającą. Po 1968 roku jej sława spadła, powodując zmniejszenie jej występów w telewizji oraz innych możliwości. W 1979 r. jej piosenka Omoide Sake stała się bestsellerem roku, zdobywając nagrodę 21st Japan Record Awards powodując wzrost swojej popularności. Z tego powodu została poproszona o wzięcie udziału w słynnym corocznym show muzycznym Kohaku Uta Gassen. Po 1979 roku Sachiko została uznana za jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek enka aż po dzień obecny.

Sachiko współpracowała przy takich animacjach jak: Pokémon, Yattaman czy Danganronpa: The Animation.

Sachiko Kobayashi „Romeo and Cinderella”

Sachiko „Romeo and Cinderella”


ARSLOID

Jego dawcą głosu jest Oosemachi Keiichi, bardziej znany jako Kano Akira z zespołu tanecznego ARSMAGNA, który jest związana bezpośrednio z grupą cosplayową Chronos Senior High School. Jest tancerzem i piosenkarzem. Należy także do grupy taneczno-wokalnej Dengeki Qomolangma Tai oraz członkiem zespołu AUЯA.

ARSMAGNA (OH-SE) „Mi Roku Osamu Hana”

ARSLOID „Shouketsu parasite”


Ruby

Jej dawczyni głosu jest znana w amerykańskim fandomie jako Misha Bird, choć w naprawdę nazywa się Sharon Adams. Jest studentką mieszkającą w Nowym Yorku. Jest także twórczynią UTAUloida Makune Hachi wydanego 4 grudnia 2009 roku. Głównymi zainteresowaniami Mishy są: rysowanie, korzystanie z UTAU, gry wideo, słuchanie muzyki oraz czytanie mang. Jest także wielką fanką Sasuke Uchiha z Naruto. Pomagała Artemi przy wyborze wyglądu dla Ruby oraz wzięła udział w odsłonie pierwszej oficjalnej ilustracji.

Misha „DYE”

Ruby „Heart’s Lock”


DEX

Jego dawcą głosu jest Sam Blakeslee, znany bardziej jako nostraightanswer lub Kenji-B. Jest popularnym amerykańskim producentem Vocaloid. Pisze teksty, miksuje i tworzy aranżacje do utworów. Jest także twórcą UTAUloida o nazwie Kenji Baionoto wydanego w 2010 roku. Jest także Youtaite i często wykonuje tzw. self-covery.

Od 2012 roku używa dwóch nazw by odróżnić jego prace. Jako nostraightanswer (Kenji-B) publikuje oryginalne utwory, aranżacje, PV oraz remiksy, natomiast Kenji-B używa do publikacji coverów wokalnych oraz tworząc miksy dla innych producentów. Często współpracuje z EmpathP, Circus-P oraz MystSaphyr. Zajął trzecie miejsce w konkursie na oryginalną piosenkę dla Vocaloida MAIKA utworem Define Me. To on wymyślił motyw lisa i psa dla Deksa i Dainy.

Kenji-B „My Impulse”

DEX „My Impulse”


DAINA

Jej dawczynią głosu jest EmpathP, znana także jako AkiGlancy. Jest znaną amerykańską producentką Vocaloid oraz ilustratorką. Stworzyła UTAUloida o nazwie Namida, którego wydała w 2010 r.

Jest aktywną Youtaite chętnie współpracującą z innymi wokalistami. Współpracuje również z wieloma innymi producentami jak Circus-P, Apol, nostraightanswer, MJQ czy CYO Style. Współtworzyła wiele demonstracji dla angielskich banków głosów m.in. dla Hatsune Miku V3, KAITO V3, MEIKO V3, YOHIOloida, Deksa oraz Dainy. Jest także oficjalną ilustratorką AVANNY.

Aktualnie zajmuje się dużym projektem o nazwie VOCAMERICA. Jest to pierwszy wielki koncert z udziałem anglojęzycznych Vocaloidów.

AkiGlancy „A Wicked Girl and a Tin Boy”

DAINA „A Wicked Girl and a Tin Boy”


Unity-chan!

Jej dawczynią głosu jest Kakumoto Asuka. Jest seiyuu i pracuje dla firmy Space Craft. Urodziła sie 8 kwietnia 1992 roku w prefekturze Saitama.

Asuka zapragnęła zostać aktorką głosową po obejrzeniu Zatch Bell! Na studiach pierwotnie należała do orkiestry dętej, ale przeniosła się do klubu dramatycznego by podążać za swoimi marzeniami. Jest absolwentką szkoły zawodowej w Tokio. Bardzo lubi słone przekąski i sake. Nienawidzi komarów.

Jej najbardziej rozpoznawalną rolą jest postać Shimabara Eleny z Idolm@ster Million Live!

Kakumoto Asuka „Candy Rock Star”

Unity-chan! (SDK) „The Color Kohaku”

Unity-chan! (V4) „The Color Kohaku”


Fukase

Jego dawcą głosu jest Satoshi Fukase, profesjonalny wokalista i jeden z założycieli zespołu SEKAI NO OWARI. Urodził się 13 października 1985 roku w Tokio. Poza śpiewem gra także na gitarze.

Po ukończeniu szkoły średniej miał w planach dwa lata studiów w Stanach Zjednoczonych. Jednakże przez atak paniki w przeciągu dwóch tygodni z powodu różnic językowych i stylu życia wrócił do domu. Trafił do szpitala psychiatrycznego na oddziale zamkniętym. Aktualnie jest już w pełni wyleczony, ale był czas kiedy cierpiał z powodu skutków ubocznych po zażywaniu środków terapeutycznych.

Fukase współpracował razem z livetune i wspólnie nagrali utwór Take Your Way.

Fukase oraz reszta członków znają się praktycznie od dzieciństwa. Razem z Saori uczęszczał do przedszkola, natomiast Nakajin dołączył do nich w podstawówce. W liceum zaczęli naśladować jeden z profesjonalnych zespołów muzycznych Bump of Chicken. Później poznali DJ Love, który dołączył do ich grupy, zastępując Fukase, który miał pierwotnie przejąć koncept klauna, a sam Fukase zajął się wokalem. Nakajin i Saori zajęli się gitarą i klawiszami. Swoją karierę rozpoczęli jako zespół indie skupiając się na J-Rocku i swój pierwszy koncert na żywo zorganizowali sami w Club Earth, gdzie przyszło 15 osób. Wydali swoje pierwsze demo Sekai no Owari w limitowanej serii 1 000 egzemplarzy. Fukase nazwał zespół Sekai no Owari ponieważ: „Raz jak sięgniesz dna (negatywnej strony życia), musisz znaleźć sposób by się podnieść (znaleźć pozytyw). Dlatego nazwałem swój zespół Koniec Świata, by stworzyć siłę (której potrzebuję) poprzez muzykę”.

Wydali swój pierwszy album EARTH pod wydawnictwem Lastrum i zdobyli 15 miejsce na liście Oricon zyskując w ten sposób popularność na japońskiej scenie muzycznej. Rozpoczęli dwie trasy koncertowe w Japonii, po których wydali swój pierwszy podwójny singiel Tenshi to Akuma/Fantasy, który trafił na 8 miejsce na liście Oricon. W 2011 roku wykonali solowy koncert w Nippon Budokan, a następnie podpisali kontrakt z dużą wytwórnią Toy’s Factory, tej samej dla której pracował zespół Bump of Chicken.  Zmienili nazwę zespołu z 世界の終わり(Sekai no Owari) na zromanizowaną wersję SEKAI NO OWARI.

W swojej dalszej karierze zaczęli zdobywać większą popularność, sięgać wysokich miejsc na liście Oricon oraz Billboard Japan Hot 100. Współpracowali także z Owl City nagrywając wspólnie utwór Tokyo oraz ze znanym holenderskim producentem DJ Nicky Romero przy tworzeniu singla Dragon Night. Ich sinlge Anti-Hero oraz SOS zostały użyte przy produkcji filmów Attack on Titan oraz Attak on Titan: End of the World, przez co sprzedały się w ilości 100,000 kopii, a SOS podniosło się kolejny raz na pierwsze miejsce listy Oricon.

W planach mają debiut na amerykańskiej scenie muzycznej oraz anglojęzyczny album, który został zaplanowany na rok 2017. Z tej okazji mają współpracować z Nicky Romero, Clean Bandit oraz Owl City.

SEKAI NO OWARI (Fukase) „Starlight Parade”

Fukase „Starlight Parade”


Stardust

Jej dawczynią głosu jest Chalili, znana chińska utaite. Urodziła się 3 lipca w Changsha w Chinach, a jej prawdziwe imię nie jest znane.

Wykonuje piosenki pop w języku chińskim, japońskim i angielskim. Swoje nagrania za każdym razem umieszcza na stronie internetowej 5sing. Śpiewa od 2008 roku.  Jej najbardziej popularny cover to About me, który zyskał 52 tys. wyświetleń na NND, 21 tys. na YT oraz 326 tys. na Bilibili.

Aktualnie studiuje na University of Southern California oraz skończyła rok studiów na wymianie zagranicznej na uniwersytecie Waseda w Japonii. Naukę japońskiego rozpoczęła w 2013 roku. Brała lekcje wokalne na pierwszym roku studiów. Podczas nauki w liceum mieszkała we Włoszech.

Chalili 尘劫

Stardust „Star Wish”


Otomachi Una

Jej dawczynią głosu jest Aimi Tanaka, seiyuu pracująca dla firmy 81 Produce. Urodziła się 28 kwietnia 1992 roku w Tokio.

W wieku 12 lat uczęszczała do żeńskiej szkoły podstawowej.  Zainteresowała się wówczas zawodem aktorki głosowej po tym, jak obejrzała anime Naruto oraz Full Metal Alchemist. W pierwszej klasie liceum należała do klubu muzycznego, który na festiwalu kulturowym zorganizował występ muzyczny Anastasia. Później uczęszczała do sekcji muzyki rozrywkowej, gdzie uczniowie uformowali zespół zajmujący się graniem coverów. Pod koniec szkoły zapragnęła rozwijać się w kierunku aktorki głosowej i pobierała nauki od Ryuusei Nakao.

Zadebiutowała w 2013 roku w Radio Dottoai. Jest najbardziej znana dzięki roli Umaru Doma z Himouto! Umaru-chan. W 2016 roku zdobyła nagrodę Seiyuu Awards za najlepszy debiut.

Bardzo lubi koty, posiada ich aż sześć: amerykańskiego curla długowłosego, abisyńskiego, dwa munchkiny, ragdolla oraz norweskiego leśnego. Jej ulubiona pora roku to lato. Lubi też dużo czytać i grać na gitarze, których posiada aż trzy. Uwielbia gumy do żucia. W akwarium z przyjemnością ogląda meduzy, rekiny i pingwiny. Jej ulubiona gra to Pokémon, ponieważ wiąże z nią całe swoje dzieciństwo.

Aimi Tanaka „かくしん的☆めたまるふぉ~ぜっ!”

Otomachi Una „かくしん的☆めたまるふぉ~ぜっ!”

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

1 odpowiedź

  1. Senketsu pisze:

    voicerka Uny jest cuuuudowna! *p*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+