V3 a V4 – Nowości w programie

Przy przejściu na kolejną generację autorzy naszego ukochanego syntezatora umieścili w nim trochę nowych, ciekawych funkcji, które postaram się tutaj krótko opisać.

 

v4_growl

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja pozwala na uzyskanie efektu growlu u naszego wirtualnego piosenkarza. Mimo że na większości dotychczas wydanych głosów nie prezentuje się to szczególnie imponująco, to odpowiednie jego użycie może bardzo dobrze wpłynąć na brzmienie piosenki.

(Growl działa tylko na VB Generacji 4)

v4_cross

Moim zdaniem najciekawsza z nowych opcji. Dzięki Cross-Synthesis możemy tworzyć w piosence płynne przejścia pomiędzy dwoma VB, co oznacza, że w dowolnym momencie utworu mamy możliwość przechodzenia na przykład z głosu Power na Whisper, lub odwrotnie. Z tego, co wiem, nie działa to na appendach z V2, jednak prawdopodobnie da się to obejść.

(Cross-Synthesis działa tylko pomiędzy vb jednego VOCALOIDA)

v4_pitchs

Użycie Pitch Snap powoduje, że używany głos brzmi robotycznie, podobnie do efektu autotune.

v4_realtime

Realtime Recording dostępne jest tylko dla edytora Vocaloid 4 for Cubase. Pozwala na tworzenie wokalu za pomocą na przykład podłączonego do komputera keyboarda.

Poza opisanymi wyżej dodatkami V4 swoim interfejsem niewiele różni się od swojego poprzednika, mimo że to i owo zostało poprawione.

 

Haku Deer

Użytkownik wszelkiego rodzaju śpiewających syntezatorów, oraz miłośnik chińskich VOCALOIDów. W wolnych chwilach rysuję lub udzielam się w fandomie.

Podobne wpisy:

1 odpowiedź

  1. Uchuu pisze:

    tak (all the polish I know (?))
    Good article though!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+