Sukone Tei – ogórkowa yandere

Sukone Tei, znana również jako Scottei, jest czwartym oraz ostatnim trolloidem stworzonym przez grupę vip@2ch w podobny sposób co Kasane Teto. Jednak w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, wraz z ilustracją został upubliczniony również bank brzmień, co sprawiło, że wielu ludzi skłonnych było do uwierzenia w to, że Tei jest prawdziwym Vocaloidem. Zilustrował ją Shouyu, dawczynią zaś jej głosu jest Futaba Kako (2). Jej nazwisko można przetłumaczyć jako „zdrowy  dźwięk”, natomiast jej imię jest grą słowną – Scottie jest marką chusteczek higienicznych firmy Nippon Paper Crecia Co., Ltd.

Koncept Tei; wersja normalna i yandere

Oficjalna ilustracja Tei; wersja normalna i yandere

Scottei posiada voicebanki CV, CVC oraz append Whisper. Zalecanym dla niej gatunkami muzycznymi są rock i metal. Posiada całkiem dużo oryginalnych piosenek, jednak najbardziej popularną jest zdecydowanie Declare War On All Voc@loid. Innymi utworami śpiewanymi przez Tei są: Black Flower, Chains, Untied Ribbon, Swayed Heart; Tease Fall Sound, Sweetheart Desire, A Witch, World’s End Sacrifice, traffic light, Turning Point, Magical Girl Teika-chan, Party Party, Chocoroten.

 

Przykłady oryginalnych piosenek z użyciem Tei

Design Sukone Tei jest parodią tego, jak dużo UTAUloidów jest wzorowanych na innych postaciach; sharingan w jej oku jest ukłuciem dla fanów Naruto, którzy masowo tworzą własne postacie posiadające sharingana, jej mało oryginalny głos jest ukłuciem dla wielu Fanloidów, których głosy wzorowane są na Hatsune Miku, zaś jej sailor fuku jest ukłuciem w to jak wiele UTAU posiada design oparty na koncepcie ubioru Kagamine Rin. Ma 19 lat, prawie 172 wzrostu i waży 50kg, co sprawia, że w odróżnieniu od jej poprzedników jest w miarę zwyczajna, jeśli chodzi o aparycję. Jej modelem jest „Q”, a sentencją „Shine”, co oznacza tyle, co „Umieraj!”

Tei przedstawiana jest jako yandere, zaś obiektem jej westchnień jest Kagamine Len. Dostaje furii, kiedy widzi, że ktoś go dotyka. Nienawidzi Hatsune Miku i próbuje ją zabić, aby przejąć status przodującego Vocaloida/UTAUloida. Z pasją gardzi również innymi Vocaloidami. Ma dziwny fetysz na światła drogowe i często masturbuje się ogórkiem. Nie wstydzi się też robić tego publicznie, jeśli jej popęd wzrośnie. Jeśli chodzi o zupełnie zwykłe cechy, to lubi piec ciasta. Jej gniew prowadzi do wdrożenia operacji Bezpieczeństwa Publicznego (operacja policyjna) z JSS by ją ujarzmić. Co prawda nie lubi morderstw, ale jej natura yandere każe Tei je popełniać (ironiczna antypatia porównywalna z antypatią Iori Yagamiego do przemocy).

Psychotaku

Ohayo! Jestem Psychotaku. Vocaloidami i UTAU zaczęłam interesować się na przełomie 2010/2011 roku. Przez pierwszy rok słuchałam tylko tych popularniejszych, ale z czasem zaczęłam odkrywać coraz to nowe i zakochałam się w nich na dobre. Obecnie moimi ulubionymi Vocaloidami są: Oliver, YOHIOloid, MAIKA, GUMI, Kaito, Luo Tianyi, ZOLA PROJECT, Kamui Gakupo, Utatane Piko oraz VY2 zaś UTAUloidami: Matsudappoiyo, Namine Ritsu, KAI KIM, Galvan Ize, Yokune Ruko, Keine Ron, Sukone Tei, Tsukishiro Hakupo Hibiki Shinji oraz Raine Reizo. Słucham bardzo wielu producentów, ale jest kilku, których dażę szczególnie wielką sympatią, a są to: Steampianist, Wang Chao, RorunaK, Rin Ginsuke, AVTechno, Pinocchio, Marz Mitzi, oraz Machigerita. Poza zajmowaniem się wyżej wspomnianymi lubię oglądać anime i kreskówki, czytać książki (głównie fantasy) oraz czasopisma naukowe.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+