ROOK – UTAU o psim sercu

W tym wpisie przybliżę Wam postać ROOK-a – zmiennokształtnego UTAU z „rodziny” Vipperloidów.

ROOK jest jednym z produktów grupy vip@2ch, lecz – w odróżnieniu od swoich poprzedników – nie jest on trolloidem. Jego voicerem oraz ilustratorem jest Yuji, który początkowo miał być dawcą głosu dla męskiego banku brzmień Yokune Ruko. Jednakże, zrezygnowano z tego pomysłu. Koncept voicebanku z głosem Yujiego pozostał zapamiętany i został on wydany jako osobny projekt 17 listopada 2009 roku – dokładnie rok po wydaniu Ruko. Jego imię nie ma żadnego konkretnego znaczenia.

Oficjalny koncept ROOKa

Oficjalna ilustracja ROOK-a

Voicebank ROOK-a jest dostępny do pobrania na tej stronie. Nie posiada on żadnych appendów. Pomimo tego, że jest ogólnie bardzo znanym i rozpoznawalnym UTAUloidem, posiada zaledwie garstkę oryginalnych piosenek, z czego większość jest śpiewana w duecie. Nie ma też określonego optymalnego gatunku muzyki.

 

Tak jak wspomniałam na początku, ROOK jest postacią zmiennokształtną. Oznacza to, że w dowolnej chwili potrafi przybrać formę zwierzęcia, w jego przypadku – psa. Co do aparycji – jest ona dość nietypowa tak jak u większości Vipperloidów. Oficjalnie ma 13 lat, (jednak fani przypisują mu 19) oraz około 210cm wzrostu! Pomimo faktu, że jest bardzo wysoki, sam uważa się za osobę niską i aby się dowartościować nosi buty na platformie. Jego numerem jest 69, atrybutem czarna herbata oraz kość w psiej formie, natomiast frazą „Matasetana!”, która oznacza „Przepraszam, że musiałeś czekać!”.

Tak jak Ruko często jest przyrównywana do kota, tak ROOK jest porównywany do psa. Jest przyjacielski, beztroski i bardzo wierny. W miarę możliwości podąża za Ruko, niczym pies za swoim właścicielem. Poza tym często jest przedstawiany przez fanów jako osobnik głupi, naiwny i nierozgarnięty (podobnie jak w przypadku KAITO), często również dostający kosza od oraz manipulowany przez Ruko, którą bezgranicznie kocha. Lubi dużo spać, co może przyczyną jego wzrostu oraz pić herbatę.

Filmik przedstawiający fanowskie relacje pomiędzy ROOKiem, a Ruko.

Psychotaku

Ohayo! Jestem Psychotaku. Vocaloidami i UTAU zaczęłam interesować się na przełomie 2010/2011 roku. Przez pierwszy rok słuchałam tylko tych popularniejszych, ale z czasem zaczęłam odkrywać coraz to nowe i zakochałam się w nich na dobre. Obecnie moimi ulubionymi Vocaloidami są: Oliver, YOHIOloid, MAIKA, GUMI, Kaito, Luo Tianyi, ZOLA PROJECT, Kamui Gakupo, Utatane Piko oraz VY2 zaś UTAUloidami: Matsudappoiyo, Namine Ritsu, KAI KIM, Galvan Ize, Yokune Ruko, Keine Ron, Sukone Tei, Tsukishiro Hakupo Hibiki Shinji oraz Raine Reizo. Słucham bardzo wielu producentów, ale jest kilku, których dażę szczególnie wielką sympatią, a są to: Steampianist, Wang Chao, RorunaK, Rin Ginsuke, AVTechno, Pinocchio, Marz Mitzi, oraz Machigerita. Poza zajmowaniem się wyżej wspomnianymi lubię oglądać anime i kreskówki, czytać książki (głównie fantasy) oraz czasopisma naukowe.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+