Psychodeliczna twórczość Kikuo

Kikuo to producent tworzący specyficzną muzykę. Jego utwory są tak charakterystyczne, że można je poznać po kilku pierwszych nutach. Większości z nich towarzyszy też kontrastujący z wesołą melodią ponury tekst.

kikuoichi

 • Nazwa producenta: Kikuo, きくお
 • Aktywność: 2010-?
 • Gatunki: Dubstep, IDM, Dub, Alternatywna
 • Wykorzystywane Vocaloidy: Hatsune Miku, IA, Tone Rion (demo)
 • Najważniejsze albumy: KikuoMiku1, KikuoMiku2, KikuoWorld2, Whereabouts of the Living Being’s Soul
 • Najważniejsze utwory: I’m sorry I’m sorry, A Happy Death, Chiri Chiri Juso, We Should Not do Bad Things
 • Podobni wykonawcy: Masa

Ciężko przypisać muzykę Kikuo do określonych gatunków. Jego twórczość jest naprawdę pokaźna, co jest wynikiem między innymi jego długiego stażu jako producent – tworzy muzykę od 2003 roku. Wydał już 9 albumów, z czego 4 zawierają wszystkie piosenki z użyciem VOCALOIDa. Począwszy od 2011 roku wydaje dwa albumy na rok (wyjątkiem jest rok 2013, kiedy wydał swoją pierwszą płytę z wokalistką si_ku, ale o tym za chwilę). Tytuły jego albumów z roku na rok nie ulegają większej zmianie; są to KikuoMiku – płyty z partią wokalną wykonywaną przez Miku, okazjonalnie przez inne Vocaloidy, oraz KikuoWorld, czyli głównie utwory instrumentalne. Muzyka tego producenta wyróżnia się skomplikowanymi melodiami i ozdobnikami, a teksty licznymi onomatopejami. Oprócz tworzenia muzyki, Kikuo ilustruje płyty KikuoWorld, niektóre ze swoich PV, jak np. A Happy Death, czy I’m sorry I’m sorry, oraz tworzy mangi.

 Słowa do utworów Kikuo pisze samodzielnie. Jego twórczość można łatwo poznać jako, że główna część dotyczy podobnej problematyki: śmierci, dzieci, a nawet molestowania czy gwałtów. Być może właśnie poruszanie tematów tabu spowodowało, że Kikuo zyskał rozgłos w vocaloidowym świecie zyskując wokół swoich prac oddane grono fanów.

 Kikuo współpracował z kilkoma artystami, jednak najbardziej zauważalną i owocną pracą z pewnością jest ta z wokalistką oraz ilustratorką si_ku. Si_ku wykonała PV do większości utworów Kikuo oraz jest autorką wszystkich okładek płyt KikuoMiku. Razem z Kikuo wydała również płytę Whereabouts of the Living Being’s Soul. Jest to jedyna płyta, gdzie si_ku śpiewa we wszystkich utworach (wcześniej jej głos w pojedynczych piosenkach można było usłyszeć m.in. w KikuoWorld 2). Razem założyli krąg/zespół Ikitama. Pod tym pseudonimem stworzyli jednak dopiero jedną piosenkę.

Strona Kikuo

Strona si_ku

Nicovideo Kikuo

kyuo

Moi ulubieni producenci to Kikuo i wowaka. Najchętniej słucham piosenek wykonywanych przez Hatsune Miku. Odnajduję się głównie w muzyce elektronicznej, ale też rockowej i metalu symfonicznym. Oprócz zagłębiania się w świat Vocaloidów rysuję, fotografuję, kolekcjonuję lalki, czasami marnuję też czas na anime i gry.

Podobne wpisy:

2 odpowiedzi

 1. Anonim pisze:

  Długo czekałam na ten post!
  Nie zawiodłaś mnie, poza tym – zakochałam się w piosence, którą tu podrzuciłaś!
  Pozdrawiam, oby tak dalej.

 2. Namae pisze:

  Kikuo to zdecydowanie mój ulubiony twórca. Jego piosenki są takie charakterystyczne, a jak jeszcze do tego dochodzi si_ku (zawsze mnie śmieszy jej nick >.<), to już w ogóle jest genialnie :'D
  Chciałabym zaśpiewać kilka piosenek, ale nie mają podkładu, so clooose.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+