Namine Ritsu – 25 ton męskiego wdzięku

W tym wpisie przybliżę Wam postać Namine Ritsu – najpopularniejszego trapa wśród UTAUloidów.

Został on wydany 12 października 2009 roku przez grupę vip@2ch. Zilustrował go Zenigame, szerzej znany jako CAFFEIN – twórca fanloidów Yowane Haku oraz Honne Della. Dawczynią jego głosu jest Canon, znana również jako Notoma Miko. Podobnie jak Kasane Teto był żartem, który po jakimś czasie dostał metkę „fake troll Vocaloid”.  Jego nazwisko można przetłumaczyć jako „fala dźwiękowa” lub „dźwięk fali”, natomiast imię może oznaczać „rytm”, „regułę” lub „tonację”. Ritsu jest również anagramem do słowa tsuri oznaczającego po prostu trolla.

oficjalny koncept Namine Ritsu

 

Pierwszymi śpiewanymi przez niego piosenkami były Canon Rock użyta w filmiku przedstawiającym Ritsu oraz Eternal Force Blizzard, która stała się jego sygnaturową piosenką. Posiada kilka wersji CV i VCV, CV-VC oraz  sześć appendów: Kire, Strong, Connect, Eve, Uruha oraz Mabayu. Jego głos jest również dostępny jako Sinsy. Jego optymalnym gatunkiem jest requiem, typ muzyki pogrzebowej, ale bardzo często używany jest w rockowo-metalowych piosenkach. Jednymi z popularniejszych, śpiewanych przez niego utworów są: Rebelion, Material World, Relight My Fire, GraveKeeper, Stomach Book, Creuzer, Red Haired Diva oraz Flame Heart śpiewana razem z Teto. Dodatkowy rozgłos zdobył też za sprawą coverów piosenek Nikiego wykonanych przez Kyaami.

 

Pierwsze dwie piosenki z użyciem Namine Ritsu

Jego oczy są koloru fioletowo-kanarkowego, włosy płomiennorude, jego wygląd zaś bazowany jest na gothic lolicie. Jego modelem jest 73, a atrybutem kapusta pekińska. Według informacji na oficjalnej stronie Canon poświęconej Ritsu potrafi on przybrać formę żółwia, jego mottem zaś jest „I got a pikachu!!”. Posiada biust z miseczką D, który w rzeczywistości jest systemem obronnym w postaci wyrzutni rakiet. Oficjalnie ma 156cm wzrostu, waży 25 ton oraz ma 6 lat, ale fani często przypisują mu wiek 18 lat oraz wagę 75kg, co nie wzięło się znikąd. Jako, że Namine Ritsu jest trzecim w kolejności Vipperloidem, postanowili wziąć jego oficjalne dane i pomnożyć je przez trzy, z czego 75 ton, które wyszły przy kalkulacji wagi, postanowiono zamienić na kilogramy.

Jego ulubionym jedzeniem są płatki czekoladowe. Nie lubi Japonii, co czyni z niego mizantropa, za to uwielbia Koreę Północną. Ma sadystyczny charakter zważywszy na to, że jego „specjalnością” są tortury ze szczególnym uwzględnieniem wykręcania sutków. Jego słabym punktem jest nawiązywanie ciepłych relacji z innymi. Sam nazywa siebie „piosenkarką samotności”.

Psychotaku

Ohayo! Jestem Psychotaku. Vocaloidami i UTAU zaczęłam interesować się na przełomie 2010/2011 roku. Przez pierwszy rok słuchałam tylko tych popularniejszych, ale z czasem zaczęłam odkrywać coraz to nowe i zakochałam się w nich na dobre. Obecnie moimi ulubionymi Vocaloidami są: Oliver, YOHIOloid, MAIKA, GUMI, Kaito, Luo Tianyi, ZOLA PROJECT, Kamui Gakupo, Utatane Piko oraz VY2 zaś UTAUloidami: Matsudappoiyo, Namine Ritsu, KAI KIM, Galvan Ize, Yokune Ruko, Keine Ron, Sukone Tei, Tsukishiro Hakupo Hibiki Shinji oraz Raine Reizo. Słucham bardzo wielu producentów, ale jest kilku, których dażę szczególnie wielką sympatią, a są to: Steampianist, Wang Chao, RorunaK, Rin Ginsuke, AVTechno, Pinocchio, Marz Mitzi, oraz Machigerita. Poza zajmowaniem się wyżej wspomnianymi lubię oglądać anime i kreskówki, czytać książki (głównie fantasy) oraz czasopisma naukowe.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+