Konkurs ilustracyjny do artbook’a dla Stardust

Niedawno Shanghai he Nian we współpracy z Quadimension ogłosili przybliżoną datę wydania nowej chińskiej Vocaloidki, Stardust.

Stardust jest chińskim projektem, który od samego początku robił duże poruszenie wśród fanów z powodu… podobieństwa do Hatsune Miku.

Kilka dni później firma ogłosiła, że jej wygląd idzie do wymiany, a po publikacji nowego wizerunku fandom stwierdził, że jest za bardzo podobna do Yuzuki Yukari. Jednak taki wygląd został już zaakceptowany i nie podlega dalszych dyskusjom. Wpierw November, pierwotna autorka ilustracji, wykonała koncept dla niej, natomiast Ideolo wykonał ilustrację na bazie tego konceptu. Kilka tygodni później Ideolo przedstawił nową ilustrację dla Stardust.

Obydwa wizerunki Stardust są oficjalne. Po lewej ilustracja November, z prawej Ideolo.

0066XWZWgw1ewfy0eytquj30qo0gowhr

Na oficjalnym profilu Stardust na Weibo poinformowano, że odbędzie się konkurs ilustracyjny do artbook’a, który ma uczcić wydanie nowej Vocaloidki. Jej wstępna data wydania przypada na luty 2016.

Zasady konkursu są bardzo proste:

  • Konkurs odbywa się na portalu społecznościowym Weibo, gdzie można umieszczać swoje prace pod tagiem @Stardust _Official.
  • Nie jest wymagane zakładanie konta na tej stronie, gdyż żeby wziąć oficjalnie udział w konkursie, ilustracje trzeba koniecznie wysłać pod adres mailowy OpenEDR@outlook.com.
  • Nie ma ograniczeń co do motywów ilustracji, dopóki jest to związane ze Stardust.
  • Zalecane wymiary ilustracji to 3507*2480,300dpi.
  • Nie ma znaczenia czy ilustracja jest pozioma lub pionowa.
  • Jeśli ilustracja zostanie wybrana, wybrane osoby zostaną powiadomione o tym w celach wynagrodzenia, a ilustracja zostanie umieszczona do oficjalnego artbooka.
  • Nagrody są rozsyłane do każdego, kto weźmie udział w konkursie, nawet jeśli nie zostanie wybrany.

Nie ma ograniczenia jeśli chodzi o pochodzenie uczestników, udział może wziąć każdy z całego świata. Konkurs kończy się w grudniu. Warunkiem jest jednak znajomość przynajmniej języka angielskiego, w celu porozumienia się z organizatorami.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

2 odpowiedzi

  1. Blendonka pisze:

    ”Konkurs kończy się w grudniu” Ale kiedy dokładnie? W sensie, że przez cały grudzień można jeszcze wysyłać czy wraz z rozpoczęciem grudnia konkurs się kończy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+