Koniec świata według YAMAHA

Jeszcze nie tak dawno YAMAHA chwaliło się powstaniem swojego najnowszego projektu jakim była Sachiko, która została wydana po niecałym tygodniu od jej ogłoszenia, a teraz ogłaszają kolejny projekt.

Tym razem przygotowują dla nas nowy męski głos, a wraz z nim konkurs. Ale wszystko po kolei.

Na początku tego miesiąca dostaliśmy powiadomienie od YAMAHA, że nawiązali oni współpracę z wokalistą zespołu SEKAI NO OWARI, który wraził wielką chęć nagrania własnego voicebanku. Vocaloid ma zostać ochrzczony takim samym imieniem jak jego dawca głosu, Fukase. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów związanych z datą premiery, wszystkiego prawdopodobnie dowiemy się po wynikach konkursu.

51777666_p0

SEKAI NO OWARI jest to japoński zespół pochodzący z Tokio, który powstał w 2007. Tworzą w gatunku pop, pop rock i indie pop. Ich utwory takie jak ANTI-HERO oraz SOS zostaną użyte jako motywy muzyczne do filmów Attack on Titan i Attack on Titan: End of the World. Współpracowali między innymi z zespołem Owl City oraz z duńskim DJ-em Nicky Romero.

A teraz szczegóły konkursu. Jest to konkurs plastyczny, który ma za zadanie znaleźć ilustratora do boxartu dla Fukase. Konkurs trwa od 4 do 31 sierpnia. Warunkiem jest umieszczenie ilustracji z wizerunkiem własnego projektu dla Fukase na Pixiv z tagiem ボカロふかせ (Vocaloid Fukase) o wymiarach 3508×2480 pikseli.

Nagrodą główną jest oczywiście tytuł ilustratora dla nowego Vocaloida. Kolejne pięć wyróżnionych osób otrzymają voicebanki Fukase z autografem wokalisty, a kolejna dziesiątka osób otrzyma zaproszenia na koncert zespołu SEKAI NO OWARI, który odbędzie się w 2016 roku. Zostanie także przyznana nagroda pixivFACTORY dla wybranej dziesiątki (nie tej wspomnianej wcześnie), a jej zwycięzcy otrzymają upominki, które można własnie otrzymać ze sklepu pixivFACTORY. Haczyk polega jednak na tym, że mimo iż każdy może spróbować swoich sił, to nagrody fizyczne zostaną tylko przyznane osobom w obrębie państwa japońskiego. Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie konkursu.

Dla tych, którzy nie znają SEKAI NO OWARI zostawiam klip ze ścieżką dźwiękową do Attack on Titan.

Ana Rena

Ana/Rena się kłania!~~ Jestem blogerką ze strony The World of Vocaloid oraz administratorką na polskiej Vocaloid Wiki. Moja historia z Vocaloidami zaczęła wydawać pierwsze pąki na przełomie 2008/09, jednak nie wiedziałam wtedy jak to się zwie. Wróciłam do tematu w 2010 zaraz po Cosplay'ach na Ecchiconie 5 i po półtorej roku zaczęłam przygodę z nimi na poważnie. Moimi ulubieńcami są Lily, Hiyama Kiyoteru, VY2, SF-A2 miki, YOHIOloid, v flower oraz ZOLA Project. Po za tym jestem studentką archeologii oraz pracuję, co sprawia, że nie udzielam się zbyt często. W wolnych chwilach dużo czytam (horrory, fantasy i historia alternatywna) oraz gram namiętnie w różnej maści gry Otome. Interesuję się także Konkursem Piosenki Eurowizji, która po Vocaloidach jest moim drugim ulubionym tematem do rozmowy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+