Kasane Teto – żart, który zaczął żyć własnym życiem

W tym wpisie przedstawię Wam przypadek Kasane Teto – postaci, która miała być tylko primaaprilisowym żartem, a stała się najpopularniejszym UTAUloidem.

Kasane Teto swoje narodziny miała 1 kwietnia 2008 roku, w prima aprilis. Użytkownicy popularnego japońskiego textboardu (strony będącej czymś w rodzaju forum bez konieczności rejestracji) 2channel wpadli na pomysł, aby dla żartu wykreować postać, która rzekomo miałaby być nowym Vocaloidem drugiej generacji firmy Crypton Future Media. Projekt spotkał się z dużą aprobatą internautów, którzy szybko się zmobilizowali – Teto otrzymała przyjemny dla oka projekt postaci stworzony przez ilustratora Sen, zarys charakteru oraz własną stronę internetową naśladującą tę Cryptonu. Oczywiście, voicebank dla tej postaci wówczas nie istniał.

teto

„oficjalna” grafika Kasane Teto

 

Żart udał się doskonale i wiele osób błędnie uwierzyło, że jest ona nowym Vocaloidem. To sprawiło, że z miejsca uzyskała dużą popularność w japońskim fandomie.

Na tym cała opowieść mogłaby się zakończyć, gdyby nie podchwycenie pomysłu i zmodyfikowanie go przez fankę, ilustratorkę, kompozytorkę i utaite przedstawiającą się jako Oyamano Mayo (w skrócie Yamanon). Zdecydowała się zostać dawczynią głosu do voicebanku Kasane Teto dla programu UTAU (UTAU cechuje się tym, że każdy użytkownik może z jego pomocą tworzyć nowe voicebanki). Dając głos Teto powołała ją do życia zaledwie w kilka dni po 1 kwietnia, a 6 kwietnia powstałą pierwsza piosenka z wykorzystaniem tego voicebanku. Takim to sposobem Kasane Teto z nieistniejącego Vocaloida przeistoczyła się w istniejącego UTAUloida.

Wygląd tej postaci bazuje w sporej mierze na Hatsune Miku. Podstawową różnicą jest zmiana koloru ubioru – zamiast turkusowych, Teto otrzymała czerwone elementy ubioru. Zmianie uległa także fryzura – podwójne kucyki zostały zastąpione przez dwa tzw. wiertła. Nosi też top, który w porównaniu do topu Miku jest luźniejszy i posiada zapięcia na guziki na przedzie zamiast krawatu. Rękawki, spódnica, pasek przy niej oraz buty połączone z zakolanówkami prezentują się niemal identycznie, jak w przypadku najpopularniejszej diwy Cryptonu. Ma kodowe oznaczenie 0401 nawiązujące do daty prima aprilis (1 kwietnia; Japończycy zapisują miesiąc przed dniem).

Kasane Teto jest chimerą – stworzeniem będącym połączeniem człowieka i nietoperza, choć sama nie jest tego świadoma. Jej dwojaka natura została owiana tajemnicami i nie wiadomo, kiedy nabywa skrzydlatą formę.

76aa211a4078fd134db52399a529ebfa1312765948_full

Skrzydła i ogon ukazują chimeryczną naturę Teto.

 

Chimeryzm Teto jest powodem jej zaskakującego wieku – posiada aż 31 lat. Fani uznali, że w ludzkiej formie przebywa w ciągu połowy swego życia, czyli jako człowiek ma 15 i pół roku. Posiada 47 kg wagi, 159,5 cm wzrostu, a jej trzema wymiarami są: 73cm, 54cm i 88cm – tak, twórcy tej postaci zadbali nawet o takie szczególiki.

W przeciwieństwie do Cryptonloidów, Kasane Teto posiada informacje o charakterze. Jest bardzo miłą i uśmiechniętą dziewczyną skorą do pomocy, choć chwilami potrafi zaleźć za skórę swoim charakterem podchodzącym pod tsundere. Kocha jeść bagietki i ich niedobór może spowodować zły nastrój u Teto. Lubi przykuwać swoją uwagę i błyszczeć w towarzystwie; jest narcystyczna. Jej ulubionym krajem jest Norwegia.

 

 

Teto stałą się na tyle rozpoznawalną postacią, że zaczęła przenikać do świata Vocaloidów. W mandze Hatsune Mix narysowanej przez Kei-a (twórcy wizerunku Hatsune Miku) pojawiła się na etykietach sake, a w grze Hatsune Miku: Project DIVA f stała się grywalną postacią za sprawą płatnego dodatku DLC. Na należącej do Cryptonu stronie społecznościowej Piapro istnieje możliwość publikowania fanartów z Kasane Teto.

Senketsu

Darzę wielką miłością postać Hatsune Miku. Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi są: rock, metal, drum and bass, dubstep, muzyka klasyczna. Poza słuchaniem Vocaloidów wolny czas spędzam oglądając anime, graniem w gry rytmiczne i pochłanianiem orzeszków ziemnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+